III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA

17-18/10/2015 w Toruniu

III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA

W czerwcu 2013roku z inicjatywy pracowników Grupy Interwencyjnej Straży Miejskiej w Toruniu powstał klub sportowy KSM TEAM. Celem klubu jest organizowanie Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w MMA, Seminarii dla wszystkich funkcjonariuszy mundurowych oraz przeprowadzanie dziecięcych akademi samoobrony. Najważniejszą imprezą ogólnopolską dla wszystkich służb w polsce są mistrzostwa w mma które mają na celu propagowanie zasad, umiejętności i radzenia sobie z emocjami i strachem, a także efektywniejsze działanie w sytuacjach zagrożenia. Zawody są doskonałym sprawdzianem wiedzy i umiejętności z zakresu sztuk walki. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie: czy funkcjonariusze z Polski, a w tym i z Torunia czuja się odpowiedzialni za przygotowanie techniczne oraz w jakiej są kondycji fizycznej. Mistrzostwa skupiają czołówkę Polskiego MMA, pojawiają się takie nazwiska jak Szymon Bajor walczący dla KSW, Rafał Błachuta KSW obecnie FEN, Dawid Kotewicz PLMMA, itd.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i można spotkać w oktagonie takie formacje jak: Policja, Wojsko, Straz Pożarna, Straż Miejska, Służba Więzienna, Komandosi z Lublińca, Żandarmeria Wojskowa, Biuro Ochrony Rządu.
Podczas organizowania pierwszej edycji, przełożeni wszystkich funkcjonariuszy podchodzili do projektu sceptycznie i nie wyrażali zgody na udział ze względu na możliwość odniesienia kontuzji swoich funkcjonariuszy.
Dotychczas w pierwszej jak i drugiej edycji nie zanotowaliśmy żadnych urazów jak i kontuzji poza drobnymi otarciami.
Wielką cechą jak i założeniem mistrzostw jest ogromny szacunek do rywala, przeciwnika bowiem jest to bratni funkcjonariusz z zaprzyjażnionej służby. Cała impreza przebiega w wielkiej przyjaźni a takie sytuacje jak dwóch walczących naprzeciw siebie zawodników, którzy po walce potrafią stać w swoim narożników mówi doskonale, że tak naprawdę wszystkie służby mundurowe są wielką rodziną i zależy nam na ich jak najlepszym funkcjonowaniu.
Podczas trwania 2 dniowej imprezy mamy możliwość do wymiany doświadczeń jak porównanie charakteru służby, zawiązania współpracy z innymi formacjami mundurowymi.
Na obecną chwilę przełożeni przekonali się iż udział ich funkcjonariusza w tak elitarnych zawodach ogólnopolskich, wnosi wiele dobrego w rozwój służby, promowania sportowego charakteru życia każdego mundurowego i dalszy rozwój danej formacji.
Kolejną czwartą edycje planujemy zorganizować jako międzynarodowe mistrzostwa służb mundurowych, które na stałe zapiszą się na kartach sportowych wydażeń Polski jak i służb mundurowych.

Instruktor samoobrony Tabor Adrian
Prezes klubu KSM TEAM

Comments are closed.