Gala Martial Arts Contest: Muaythai Polska vs Tajlandia!

Wielkie emocje już 24 października we Wrocławiu!

Gala Martial Arts Contest: Muaythai Polska vs Tajlandia!

Już 24-go października 2015 roku we wrocławskiej hali „Orbita”, dojdzie do historycznej pierwszej międzypaństwowej konfrontacji Polski i Tajlandii w narodowym sporcie Królestwa Syjamu, czyli Muay Thai. Polscy i tajscy zawodnicy rywalizować będą w boksie tajskim zwanym też czasem boksem syjamskim. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportów walki na świecie z ogromnymi szansami na wejście do programu Igrzysk Olimpijskich.

Pierwsza gala Martial Arts Contest „Polska vs Tajlandia” i nieoficjalne informacje o  niej zelektryzowały polskie środowisko Sztuk Walki i można stwierdzić, że jest to najbardziej oczekiwane, jesienne wydarzenie w naszym kraju. Nie jest to gołosłowne, albowiem honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Tajlandii, Polski Związek Muaythai, Miasto Wrocław, a także komitet organizacyjny The World Games 2017, największej imprezy sportowej jaka czeka Polskę w 2017 roku, gdzie Muay Thai jest jedną z najważniejszych dyscyplin. Nieprzypadkowo zresztą miejscem Martial Art Contest 1 jest Wrocław. Tu bowiem odbędą się światowe igrzyska i oczy całego świata zwrócone będą na Polskę i Wrocław, a także na sporty walki wśród których tajski boks będzie wyróżniającą się dyscypliną.

Martial Arts Contest 1 to jedna z form promocji, ale także ważna impreza dla rosnącego w siłę polskiego Muay Thai. Jedną z jej wizytówek jest Joanna Jędrzejczyk – najlepsza polska zawodniczka Muay Thai i MMA w całej historii polskich Sportów Walki bez podziału na mężczyzn i kobiety. Tylko Joanna zdobyła tytuły mistrzyni świata IFMA, mistrzyni Europy WMC i tytuł mistrzyni UFC, który już raz obroniła. Polska mistrzyni będzie gościem honorowym gali.

Impreza będzie miała odpowiedni prestiż i anturaż. Największa na świecie zawodowa organizacja tajskiego boksu, World Muaythai Council (WMC), postanowiła na polskiej gali wyznaczyć pojedynki o pasy mistrzów interkontynentalnych. Takie wyróżnienie to docenienie pozycji polskich zawodników: wicemistrza Europy, Marcina Łepkowskiego, wicemistrza świata, Oskara Staszczaka,  uczestników walk w Tajlandii i zarazem mistrzów świata K-1 Rules, Tomasza Makowskiego i Pawła Jędrzejczyka.

Wezmą oni udział w polsko – tajskiej konfrontacji, gdzie rywalami będą zawodnicy z topowymi nazwiskami na rodzimym rynku ojczyzny Muay Thai, tacy jak: Thanelek Chompon, Robert Kit Kor Wit, Lek Light reprezentujący klub Pinyo Muaythai, czy Seksurin z Tiger Muay Thai. Większość z nich dysponuje około 200 zawodowymi walkami na koncie i tytułami mistrzów a trenują ten sport od… zawsze. To będzie prawdziwa wizytówka siły Tajskiego Narodowego Sportu. Wierzymy, że Polacy dadzą radę i nasz narodowy charakter, okaże się czynnikiem decydującym o zwycięstwie.

”Długo czekaliśmy na takie wydarzenie i wierzymy, iż okaże się ono przełomem w promocji walk Muay Thai w naszym kraju i Europie. Będzie też ukoronowaniem działalności PZ Muaythai i pokazem jego siły. Wiemy, iż wielu fanów z całej Polski, a także z Niemiec i Czech wybiera się do Wrocławia. Myślę, że warto przyjść i obejrzeć to widowisko na własne oczy. Polacy dogonili światową czołówkę i chcemy to potwierdzić w hali Orbita. Bez wsparcia kibiców nam się to nie uda, dlatego zapraszamy i myślę, że obejrzą najlepsze widowisko w życiu w dziedzinie Sztuk Walki.” – powiedział Rafał Szlachta, pomysłodawca gali, pełniący jednocześnie rolę prezesa Polskiego Związku Muaythai.

Bilety na galę Martial Arts Contest 1 są już dostępne w sprzedaży w sieci punktów firmy Ticketpro oraz poprzez stronę internetową www.ticketpro.pl, a cena zaczyna się już od 30 złotych.

Comments are closed.