Marcin Held już 6 listopada walczy o pas!

Uważany za najlepszego zawodnika wagi lekkiej w Polsce, Marcin Held, 6 listopada może spełnić swoje marzenia. Polak na gali Bellator 145 w St. Louis zmierzy się z aktualnym mistrzem wagi lekkiej amerykańskiej organizacji, Willem Brooksem.
Dla Helda będzie to najważniejsza walka w karierze. Zawodnik Ankosu Zapasy Poznań szansę walki o mistrzowski pas otrzymał po wygraniu turnieju wagi lekkiej Bellatora w 2014 roku. Od tego czasu 23-latek musiał jeszcze pokonać jednak wymagającego Aleksandra Sarnavskyiego, którego poddał na gali Bellator 136 w kwietniu tego roku.
Will Brooks jest mistrzem Bellatora od maja 2014 roku. Amerykanin jest o 6 lat starszy od Polaka, a w 17 zawodowych pojedynkach doznał tylko 1 porażki. W ostatniej walce pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dave’a Jansena.
Polski pretendent do tytułu mistrzowskiego w zawodowym MMA stoczył 24 pojedynki, z których 21 wygrał. W jego rekordzie widnieją zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Borys Mańkowski czy Artur Sowiński, którzy obecnie są gwiazdami federacji KSW.

autor: Waldemar Ossowski

Comments are closed.