Mariusz Wach – TKO w 12 rundzie

Mariusz Wach – TKO w 12 rundzie

Mariusz Wach (31-2, 17 KO) przegrywa walkę wieczoru z Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO) w 12 rundzie przez TKO. Tym samym, Rosjanin obronił pas WBC Silver wagi ciężkiej i to on otrzymuje miano oficjalnego pretendenta do walki o mistrzostwo świata WBC, z aktualnym mistrzem – Deontay Wilder (35-0, 34 KO).
Dało się zauważyć, że Mariusz, był lekko spięty. „Viking” boksował za mało agresywnie i utrzymywał zbyt duży dystans do Powietkina, który umiejętnie go skracał i punktował Wacha. Mariusz przed walką zapowiadał, że jest dobrze przygotowany kondycyjnie i że będzie zamierzał zmęczyć Powietkina, a w drugiej części walki mocniej zaatakować. Jednak to Rosjanin zdecydowanie lepiej znosił trudy tej walki i przez cały czas parł do przodu.

Kluczowa dla wyniku walki okazała się 10 runda, kiedy to po mocnych ciosach „Saszy”, lewe oko Mariusza zaczęło mocno puchnąć. W 12 rundzie sędzia po konsultacji z lekarzem zdecydował o zakończeniu walki i to ręka Rosjanina powędrowała w górę. Powietkin wygrał zasłużenie przez TKO w 12 rundzie.

 

Comments are closed.