Kolejna legenda wraca do walki – Masato vs Norifumi Yamamoto na gali RIZIN FF

Kolejna legenda wraca do walki – Masato vs Norifumi Yamamoto na gali RIZIN FF

MADFIGHT

Masato Kobayashi, legendarny zawodnik K-1 MAX, jeden z najlepszych kickbokserskich techników w historii tego sportu wraca na ring. Będzie to miało miejsce podczas sylwestrowej gali RIZIN FF w Japonii. Jest to kolejna, po zapowiadanym powrocie Fedora, ożywiona przez p. Sakikabarę legenda sportów walki.

Masato na gali RIZIN FF zmierzy się z innym Japończykiem Norifumim “Kidem” Yamamoto. Walka została zakontraktowana na pięć rund i odbędzie się na zasadach kickboxingu.

Ostatnią walkę w karierze Masato stoczył 31 grudnia 2012 roku i był to rewanżowy pojedynek z Andym Souwerem. Podczas gali Dynamite! 2009 udanie odegrał się holendrowi za porażkę z 2007 roku, kiedy to przegrał z nim w finale turnieju K-1 MAX.

Wielu uważa, że Masato był pobłażliwie prowadzony przez kolejne walki z pomocą sędziów i japońskich włodarzy organizacji K-1. Dobrym przykładem na tego typu sytuacje może być finał K-1 MAX z 2008 roku kiedy to po trzech rundach pojedynku z Arturem Kyshenko ogłoszono rundę dodatkową. W czwartej rundzie Masato okazał się faktycznie lepszy od Ukraińca, ale pierwsze trzy rundy były koncertem w wykonaniu Artura i według wielu kibiców sędziowie nie mieli prawa orzec “extra round”. Podobnie sytuacja wyglądała w walce z Buakawem.

Mimo takich sytuacji w rekordzie Masato trudno szukać słabych zawodników. Mierzył się ze światową czołówką i wygrywał. W sumie stoczył 63 walki i zwyciężał w 55 z nich. A byli to tacy zawodnicy jak Zambidis, Kraus, Souwer, Drago, Sato czy wspomniany Buakaw.

Walka z Kidem Yamamoto będzie ich drugim starciem. Pierwszy raz zmierzyli się ze soba w 2004 roku.

autor: Łukasz Czarnowski

www.madfight24.com

Comments are closed.