Marcin Held przegrywa na gali Bellator 145

Marcin Held przegrywa na gali Bellator 145

Niestety Marcin Held na gali Bellator 145 w St. Louis przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Willem Brooksem w walce o pas mistrza Bellatora w wadze do 70 kg. Polak na dystansie 5 rund wyraźnie ustępował silniejszemu fizycznie Amerykaninowi.
Tylko pierwszą rundę było można zaliczyć na korzyść Helda. W niej zawodnik z Tych był bliski poddania Brooksa firmową dźwignią na nogę, ale mistrz wyszedł z opresji. Polak w kolejnych rundach dalej próbował szukać „urwania” nogi 29-latka z American Top Team, ale to nie robiło wrażenia na Brooksie. Od drugiej odsłony pojedynku „Ill Will” dominował, sam inicjując sprowadzenia do parteru. Tam skutecznie obijał Helda, powodując rozcięcie łuku brwiowego w 3. rundzie.
Po 5 rundach mistrzowskiego boju w wadze lekkiej Brooks wygrał na punkty (50-45, 49-46, 49-46 ) i zachował pas. Dla Polaka była to czwarta porażka w karierze.

Poniżej kilka słów które Marcin Held opublikował za pośrednictwem facebooka:

–  „Przepraszam was wszystkich. Znowu za bardzo chciałem skończyć w pierwszej rundzie. Było bardzo blisko, kolano strzeliło, ale przeciwnik nie klepał a ja straciłem za dużo sily przy tej probie poddania. Popełniłem juz ten blad wcześniej i wiem ze nie powinienem wkładać całych sil w kończenie, ale gdy usłyszałem trzask w nodze to myślałem ze juz będzie po walce. Później juz brakło siły na cokolwiek. A gdyby nie ta akcja to mogło by byc inaczej. Trudno… Wyciągnę wnioski i postaram sie więcej nie popełniać tego błędu. Obiecuje, ze bede jeszcze ciężej trenował i rozwijał sie zeby kiedys przywieźć pas do Polski. Dziękuje wszystkim którzy oglądali i trzymali kciuki. Mam nadzieje ze zostaniecie ze mna i będziecie mnie wspierać przy kolejnych walkach. Czuje sie dobrze. Pare siniaków szybko sie zagoi a ja juz niedługo wróce na sale treningowa”. 

foto: facebook

Comments are closed.