Kron Gracie vs Asen Yamamoto, konfrontacja członków dwóch legendarnych rodzin na RIZIN FF

Kron Gracie vs Asen Yamamoto, konfrontacja członków dwóch legendarnych rodzin na RIZIN FF

Nobuyuki Sakakibara, 9 listopada podczas konferencji prasowej zaprezentował oficjalne logo RIZIN FF. Poinformowano również, że GYAO INC. jest głównym sponsorem RIZIN World Grand-Prix 2015.

Na konferencji prasowej została ogłoszona kolejna „wielka” walka do której dojdzie podczas  RIZIN World Grand-Prix, które odbędzie się w Saitama Super Arena, 29 i 31 grudnia 2015 roku. Dzisiaj na spotkaniu z mediami dodatkowo pojawili się Asen Yamamoto i jego dziadek Ikuei Yamamoto (były zapaśnik olimpijski) oraz Rickson Gracie.

„Mamy kojejną wspaniałą walkę – Kron Gracie vs Asen Yamamoto. To jest bardzo dramatyczne i ciekawe zestawienie dla naszych kibiców” – ogłosił główny menadżer Rizin FF – Nobuhiko Takada i kontynuował ta walka już wytwarza napięcie oraz komentarze inne niż walki, które ogłosiliśmy do tej pory. Na samą myśl o tej walce dostaję dreszczy na plecach. Oczywiście będzie to walka dwóch zawodników, ale są oni również reprezentantami wielkich rodzin. Chcę, żeby była to walka, o której ludzie będą jeszcze mówić latami, mówić o nich, o ich rodzinach, o ich krajach. My, jako zespół Rizin chcielibyśmy również, pomóc tym dwóm zawodnikom iść do przodu i stworzyć im przyszłość w MMA.”

Widzowie mogą pomyśleć, że jest to walka dwóch rodzin, ale ja po prostu nie chcę przegrać, ja jako japoński wojownik i jako ja sam – Asen. Mój plan jest prosty, muszę go pokonać i to moja ręka po walce musi zostać podniesiona do góry – powiedział Asen Yamamoto.

Zaletą Asena jest to, że nigdy się nie poddaje. Odkąd zaczął trenować zapasy w wieku 3 lat i do czasu jak został mistrzem świata, nigdy się nie poddał. Na Węgrzech trenował europejski styl zapasów, a jako dziecko wychowywał się w duchu wojownika – Yamato Damashi. Rodzina Gracie to również niesamowita rodzina, więc uważam, że walka będzie niezwykle ekscytująca. Będę oglądał tę walkę na żywo. – zakomunikował dziadek Asena, Ikuei Yamamoto.

Następnie głos zabrał Rickson Gracie – „Chciałbym podziękować Panu Sakakibara za zaproszenie mnie, Krona oraz rodzinę Gracie do udziału w Rizin. Jestem bardzo szczęśliwy, że Kron otrzymał szansę walki z Asenem. Kron trenuje ciężko i jest w świetnej formie, więc na pewno da z siebie w ringu 100%. To będzie walka, która będzie decydować o przyszłości MMA. Nowoczesne zasady MMA, krótkie rundy i system punktowy, sprawiły, że utracono prawdziwego ducha wojowników, Bushido. Klatka to kolejny, trzeci element, który odróżnia pojedynek od realistycznej sytuacji podczas walki. Rizin przywraca dłuższe rundy i ring z linami. Jestem pewien, że to przywróci prawdziwego ducha wojowników Bushido i jestem bardzo z tego zadowolony.

Kron Gracie niestety nie mógł dotrzeć do Tokio, ponieważ jest na obozie treningowym, ale przesłał wiadomość wideo – Asen jest twardym zapaśnikiem, jest młody i chce osiągnąć sukces, podobnie jak ja. Ale przeciwnik dla mnie tak naprawdę nie ma znaczenia, bo każdy mój przeciwnik jest zawsze taki sam i na każdego jestem przygotowany mentalnie Asen po obejrzeniu wideo skomentował to następująco – Kron jest jednym z najlepszych grapplerów na świecie i szanuję go za to, ale kiedy spotkamy się w ringu, to tam nie ma miejsca na przyjaźń. Jeśli on chce przyjść i walczyć ze mną głową, to ja będę walczył z nim moim sercem. Pokaże mu wszystko, co mam, by go zniszczyć.

Zostało również odczytane oświadczenie matki AsenaJestem bardzo zaskoczona ogłoszeniem tej walki, ale jestem pewna, że Asen postanowił tak po wielu przemyśleniach. Mnie jako matce pozostaje tylko uszanować jego decyzję i wspierać go tak bardzo, jak to możliwe. Mam nadzieję, że to doświadczenie wpłynie pozytywnie na jego przyszłość.

To kolejna świetna walka, która została ogłoszona przez Rizin FF. Ta walka to zderzenie nowej generacji, dwóch legendarnych rodzin… kto zostanie nowym bohaterem?

źródło: www.rizinff.com

Comments are closed.