Maksimum emocji z MMA na początku 2016 roku w Polsce

Maksimum emocji z MMA na początku 2016 roku w Polsce

Kolejny rok związany z MMA w Polsce zapowiada się arcyciekawie. Rodzime organizacje, na czele z KSW, już zbierają siły do tego, aby zadowolić fanów. Plany do przygotowania wydarzeń w pierwszym kwartale 2016 roku mają już FEN, KSW oraz niespodziewanie rosyjskie Absolute Championship Berkut.

Właśnie Rosjanie chcą po raz kolejny spróbować swoich sił nad Wisłą. Poprzednia gala tej organizacji w Polsce odbyła się w styczniu tego roku w płockiej Orlen Arenie. Wówczas ACB dało szansę walki kilku znanym Polakom, m.in. Damianowi Stasiakowi czy Izabeli Badurek, a ci niedługo potem związali się kontraktami z UFC. W 2016 roku ACB będzie chciało zorganizować galę w innym miejscu, a w grę wchodzi m.in. warszawski Torwar. Nie padają jeszcze konkretne szczegóły, ale impreza ma odbyć się na przełomie pierwszego kwartału 2016 roku.

Plany na początek 2016 roku sprecyzowała już jakiś czas temu federacja FEN. Druga siła polskiego MMA zarządzana przez duet Sawicki i Jóźwiak już 8 stycznia zawita po raz kolejny do Lubina, gdzie zorganizuje swoją dziesiątą galę. W marcu natomiast FEN po raz pierwszy odwiedzi warszawski Torwar, a tam rękawice skrzyżują m.in. Akop Szostak z Tyberiuszem Kowalczykiem.

Tradycyjnie w pierwszych miesiącach kolejnego roku musi odbyć się też gala KSW. Kolejna, z numerem 34, nie ma jeszcze podanej lokalizacji i terminu, ale prawdopodobnie kibice poznają ją w Krakowie już 28 listopada. Za kulisami jako zupełnie nowe miejsce w historii KSW pojawia się m.in. Bydgoszcz. Być może jednak polski potentat MMA będzie chciał powrócić na Torwar bądź do Poznania, jak miało to miejsce w tym roku.

Nie należy zapominać, że chęć organizacji gal na początku 2016 roku ma również toruńskie XCage, Arena Berserkerów oraz Mirosław Okniński i zarządzana przez niego Profesjonalna Liga MMA.

 

Waldemar Ossowski

Comments are closed.