Tylko Jędrzejczyk nie zawiodła. Porażki Polaków w ostatnim weekendzie

Tylko Jędrzejczyk nie zawiodła. Porażki Polaków w ostatnim weekendzie

Gala UFC 193 w Australii była udana dla polskich fanów ze względu na obronę mistrzowskiego pasa przez Joannę Jędrzejczyk. Jak się jednak okazało, był to jedyny triumf reprezentanta Polski za granicą. Pozostali zawodnicy minionego weekendu nie zaliczą do udanych.

Na tej samej gali co Jędrzejczyk porażki doznał reprezentujący Polskę Peter Sobotta. Urodzony w Zabrzu zawodnik już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Kyle’ego Noke’a. Dla walczącego w kategorii półśredniej Sobotty była to pierwsza porażka od pięciu lat.

Pas mistrza wagi półciężkiej na gali BAMMA 23 w Birmingham stracił Marcin Łazarz. Polak przegrał również w pierwszej rundzie z Pulem Craigiem przez trójkąt nogami. Dla „Bane” była to druga porażka w karierze, natomiast Szkot pozostał niepokonany. Przegranej na tej samej gali doznał również walczący w wadze średniej Marcin Prostko. „Mad Boy” przegrał po trzech rundach z Billem Beaumontem.

Pechowo zakończyła się walka Wojciecha Orłowskiego w Hiszpanii na gali Cagemania 6. „Gentelman” znany dawniej z występów w KSW miał inicjatywę w starciu z reprezentantem gospodarzy. Hiszpan jednak kilkukrotnie uderzył Polaka w tył głowy, a sędziowie orzekli wynik pojedynku jako „no contest”.

Szybko na gali King of King w Wilnie przegrał Kamil Bazelak. Były strongman, znany z jednorazowego występu w KSW, odklepał duszenie po 50 sekundach walki z Tomasem Pakutinskasem. Dla Polaka była to już siódma porażka w karierze, przy tylko dwóch wygranych.
Bilans zagranicznych wojaży Polaków w miniony weekend to 1 wygrana i 5 porażek.

 

Waldemar Ossowski

Comments are closed.