KSW zbije fortunę na Khalidovie i Materli? 5 milionów za PPV?

Już 28 listopada w Krakowie kibice będą świadkami historycznej walki w polskim MMA. W pojedynku wieczoru KSW 33 Michał Materla zmierzy się z Mamedem Khalidovem o pas wagi średniej. Oprócz tego fani będą mogli obejrzeć jeszcze dwa inne starcia o pas KSW. Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji, liczy na rekordową sprzedaż.

Lewandowski w wywiadzie dla myMMA.pl wyznał: – Mamy pewną określoną tendencję, jeżeli robimy gale w PPV. Ale liczę, że tutaj będzie duży skok. Według nieoficjalnych danych wynika, że imprezy w płatnym systemie są wykupywane w liczbie od 80-100 tysięcy. Nie należy jednak rozumieć, że tylko taka ilość osób je ogląda. Z reguły w PPV inwestują bary i miejsca, gdzie skupuje się większa liczba ludzi, stąd wynik oglądalności jest zbliżony do tego, jaki wygenerowałaby telewizja Polsat na otwartym kanale.

Koszt wykupu PPV to 40 zł. Jeżeli przypuścić, że sprzedaż najbliższego wydarzenia będzie rekordowa, to dochód dla KSW może wynieść nawet 5 milionów złotych. Eksperci jednogłośnie twierdzą, że KSW 33 będzie najlepiej obsadzoną galą w historii polskiej federacji. Suma wypłat za samą walkę wieczoru, według menadżera Michała Materli, ma wynieść ponad milion polskich złotych.

Waldemar Ossowski

Comments are closed.