Niepokonana Agnieszka „Kuma” Niedźwiedź zawalczy w Polsce!

Niepokonana Agnieszka „Kuma” Niedźwiedź zawalczy w Polsce!

Trzy miesiące temu stoczyła debiutancki pojedynek dla największej żeńskiej organizacji na świecie. Teraz zawalczy na jubileuszowej gali Ladies Fight Night, która odbędzie się już w grudniu.

 

Agnieszka Niedźwiedź to jedna z najbardziej utalentowanych młodych zawodniczek kobiecego MMA. „Kuma” swoją zawodową karierę rozpoczęła w październiku 2012 roku. Stoczyła do tej pory osiem pojedynków – wszystkie wygrała, a sześć z nich zakończyła przed czasem.

 

Pod koniec lipca Polka wygrała swój debiutancki pojedynek w żeńskiej organizacji Invicta FC. Dla 21-latki był to pierwszy pojedynek po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej obowiązkami macierzyńskimi. Po zmianie kategorii wagowej zawodniczka zamierza udowodnić, że jest najlepsza na świecie w wadze słomkowej.

 

„Bardzo cieszymy się, że Agnieszka dostała zgodę, żeby jeszcze w tym roku zawalczyć na Ladies Fight Night. Obecność „Kumy” w klatkoringu na naszej rocznicowej gali, to jeden z najlepszych prezentów jaki mogliśmy sobie zażyczyć jako organizacja. Jesteśmy jedyną żeńską federacją w Europie i konsekwentnie dążymy do tego, żeby walczyły u nas najlepsze zawodniczki.” – mówi Łukasz Chmal, prezes Ladies Fight Night.

 

Oficjalnie kontrakt na walkę zostanie podpisany podczas obozu sparingowego Ladies Fight Night, który odbędzie się w połowie listopada w Łodzi. Agnieszka Niedźwiedź, razem z innymi zawodniczkami LFN, będzie przygotowywać się do grudniowej gali. Być może wtedy poznamy przeciwniczkę „Kumy” na LFN4.

 

fot. Tomasz Pierzycki / Fotokorpus.pl

Udostępnij

Comments are closed.