TRANSFEROWA BOMBA W KLZ

TRANSFEROWA BOMBA W KLZ

Magomiedmurad Gadżijew, jeden z najlepszych wolniaków na świecie, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy AKS Wrestling Team Piotrków Tryb., aktualnego, drużynowego mistrza Polski.

W pierwszym sezonie Krajowej Ligi Zapaśniczej Magomiedmurad startował w drużynie AKS-u Białograd i był jej liderem. Pochodzący z Dagestanu zawodnik wygrał wszystkie swoje walki i to bardzo pewnie. Nie było na niego mocnego, mimo że startował w wyższej kat. wagowej, czyli 74 kg. Jego klub zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

29-letni Gadżijew pięć lat temu przyjechał do Polski i tak mu się spodobało, że postanowił zostać w naszym kraju na stałe. Miał na swoim koncie już spore sukcesy, był m.in. mistrzem świata juniorów i wicemistrzem Europy seniorów w barwach Rosji. Pierwsze kroki skierował do klubu AKS Białogard. Po uzyskaniu polskiego obywatelstwa (2014 r.) zdobył srebrny medal I Igrzysk Europejskich, złoty medal mistrzostw Europy i wywalczył kwalifikację olimpijską.

– Dla mnie Polska to mój kraj, a orzeł biały jest moim orłem. Nie wiem, jak na to patrzą inni. Dla mnie jest właśnie tak – mówi Gadżijew.

W Rio na Igrzyskach Olimpijskich nie poszło mu już tak dobrze, ale wszyscy potraktowali, to jak wypadek przy pracy. Gadżijew szybko wrócił do optymalnej formy, co potwierdził w lidze. W tym roku wygrał silnie obsadzony turniej w Rosji i był trzeci podczas Golden Grand Prix Final w Baku.

– Powołanie do życia Krajowej Ligi Zapaśniczej to był świetny pomysł. Zawodowe rozgrywki pomogły zapasom. Medialnie zrobiło się głośno o naszej dyscyplinie i to nie tylko w kraju. Wielu ludzi w Rosji pytało mnie o ligę – dodaje „Murad”. Przejście Gadżijewa do mistrza Polski jest pierwszym tak spektakularnym transferem w KLZ. Czekamy na ruchy innych klubów.

Comments are closed.