PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza – sezon II.

PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza – sezon II.

19 września rusza druga edycja zmagań zapaśniczej ligi, która już przed startem wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie kibiców. Krajowa Liga Zapaśnicza, od przyszłego sezonu już ze strategicznym sponsorem jakim została Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Mecze PWPW KLZ, transmitowane będą w TVP Sport, co daje szerokiej publiczności sportów walki i nie tylko, możliwość śledzenia na bieżąco rozgrywek i ocenę widowiska sportowego jakim z pewnością są mecze ligi zapaśniczej. Pierwszy sezon KLZ, to rozgrywki stojące na wysokim sportowym poziomie, z udziałem całej krajowej czołówki zawodników, przedstawicielami trzech zapaśniczych stylów. Kluby startujące w lidze zmobilizowały środowisko zapaśnicze i pierwszy sezon KLZ okazał się być znakomitą promocja sportu zapaśniczego. Poziom sportowy widowisk meczowych pokazał olbrzymi potencjał polskich zapasów. Oprawa meczowa i atmosfera na trybunach dostarczyła kibicom niezapomnianych chwil sportowych emocji i sportowego święta, jakim były mecze KLZ. Widzowie mieli okazję oglądać wiele emocjonujących, wyrównanych i zaciętych pojedynków z udziałem najlepszych polskich zawodniczek i zawodników. W lidze startowali medaliści  i uczestnicy imprez rangi Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Swój duży wkład w atrakcyjność meczy ligi KLZ miał start w nich zawodniczek z Bułgarii, czy zawodników z Białorusi ,czy Ukrainy.

 

Spotkania meczowe tradycyjnie w formule, trzy walki w zapasach kobiet, trzy w stylu wolnym i trzy w stylu klasycznym.

 

W stosunku do poprzedniego sezonu ulega zmianie zapis wyniku walk. W ubiegłym sezonie za zwycięstwo swojego zawodnika drużyna dostawała jeden punkt. Od nowego sezonu, dla uatrakcyjnienia przebiegu meczu, zapis walk dokonywany będzie według następujących zasad:

 

  1. a) walka przez wygraną na plecy lub przewagę techniczną -zapis 4:0
  2. b) wygrana na punkty, bez straty punktu -zapis 3:0
  • wygrana na punkty ,przy stracie punktu -zapis 3:1
  • remis -zapis 1:1
  • w pierwszej walce meczu zawodnik gospodarzy wygrywa swoją walkę przez położenie swego rywala na łopatki,jego drużyna otrzymuje 4 pkt, stan meczu 4:0. W drugiej walce zawodnik drużyny przeciwnej wygrywa swoją walkę na punkty, tracąc również punkty techniczne. Drużyna gości otrzymuje 3 pkt, gospodarze 1 pkt, stan pojedynku po dwóch walkach 5 : 3 dla gospodarzy. Według nowej punktacji atrakcyjność każdej walki zdecydowanie się powiększy, a zwycięstwa przez tusz, czy przewagę techniczną będą miały ogromne znaczenie w taktyce meczowej drużyn.
  • W przypadku wygrania walki przez „JOKERA”(zawodnik do 20 lat), do zapisu walki dodaje się jeden punkt.

 

 

W drugim sezonie PWPW KLZ wystartuje osiem ekip, podzielonych na dwie grupy.

 

W grupie „A” spotkają się : AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom, Bydgoszcz i WKS Grunwald Poznań.

 

Grupę „B” tworzyć będą: AZ SUPRA BROKERS Wrocław,  AZS-AWF Warszawa„Budowlani” Łódź, MZK „Unia” Racibórz.

 

Drużyny, które zajmą w swoich grupach dwie pierwsze  lokaty walczyć będą w rozgrywkach play-off. Pierwsza ekipa grupy”A” po rundzie zasadniczej spotka się z drugą ekipą grupy „B”, a pierwsza drużyna grupy „B” z drugą ekipą grupy „A”. Mecze play off odbywać będą się na zasadzie mecz i rewanż, w kategoriach wagowych jak w rundzie zasadniczej. Zwycięzcy rozgrywek play-off spotkają się w dwumeczu finałowym, który planowany jest na 18 i 24 kwietnia 2018 roku.

 

Tytułu mistrzowskiego broni ekipa AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. W PWPW KLZ debiutują trzy drużyny: Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom, „Budowlani”  Łódź i Bydgoszcz.

 

Sezon II PWPW KLZ, zapowiada się jako wielka sportowa uczta dla sympatyków sportów walki. Wszystkie kluby w swoich składach mają medalistów Mistrzostw Polski oraz reprezentantów kraju. Wystartują olimpijczycy, medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro Monika Michalik, medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Już faza zasadnicza rozgrywek, walki meczowe w grupach zapowiadają  wyśmienite zapaśnicze zmagania.

 

GLADIATORS, ARENA IS YOURS – PWPW KLZ SEZON II

 

Comments are closed.