Kolejne kroki IMMAF w SportAccord

Kolejne kroki IMMAF w SportAccord

Rok temu organizacja International Mixed Martial Arts Federation złożyła wniosek o członkostwo w stowarzyszeniu SportAccord, gromadzącym wszystkie olimpijskie i nieolimpijskie międzynarodowe federacje sportowe. Dopiero po akceptacji MMA przez SportAccord będzie można wejść na formalną drogę akceptacji przez MKOl. Otrzymanie jednak pełnego członkostwa w SportAccord, jest równie trudne i wymagające, co przejście wszystkich procedur w MKOl.

Dziś już wiemy, że w kwietniu bieżącego roku, SportAccord przyznał organizacji IMMAF status obserwatora i jest to pierwszy krok na drodze do pełnego członkostwa.

Densign White, dyrektor zarządzający organizacji IMMAF, zdradził również niedawno, kiedy może dojść do głosowani w sprawie członkostwa.

– W czerwcu zostaliśmy zaproszeni na spotkanie organizowane przez SportAccord w Szwajcarii, aby móc dyskutować o warunkach przystąpienia do stowarzyszenia. Gdy wszystkie warunki zostaną przez nas spełnione, dojdzie do głosowania, które SportAccord zapowiedziało na rok 2019. Wówczas to odbędzie się coroczny kongres stowarzyszenia.

Tak odległy termin nie jest jednak dla IMMAF zadowalający.

– Uważam, ze zrobiliśmy wystarczająco dużo, by głosowanie nad naszym członkostwem mogło się odbyć w roku 2018, podczas kongresu w Bangkok – powiedział Densign White. – Jeśli przed końcem roku IMMAF przystąpi do Światowej Agencji Antydopingowej, do której aplikacje złożyliśmy w zeszłym roku, myślę, że uda nam się zdążyć na głosowanie w Bangkoku.

Jednym z głównych celów IMMAF od początku istnienia organizacji jest doprowadzenie mieszanych sztuk walki na igrzyska olimpijskie. Samo IMMAF zrzesza już organizacje MMA z ponad 60 krajów świata, a około 40 z nich uregulowało w swoich krajach prawny status mieszanych sztuk walki.

 

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.