MAMY NOWĄ POLSKA GWIAZDĘ PWPW KLZ – MATEUSZ BERNATEK – BAM BAM DOMINATOR MATY – WICEMISTRZEM ŚWIATA !!!!!

MAMY NOWĄ  POLSKA GWIAZDĘ PWPW KLZ – MATEUSZ BERNATEK – BAM BAM DOMINATOR MATY – WICEMISTRZEM ŚWIATA !!!!!

Mateusz Bernatek -AKS Piotrków Trybunalski – Wicemistrzem świata w zapasach styl klasyczny. Po niesamowitej batalii w walce finałowej Polak na drugim stopniu podium Mistrzostw  Świata. Paryska  Accorhotels Arena  pod wielkim wrażeniem talentu i waleczności naszego zawodnika!!!

Wychowanek piotrkowskiej szkoły zapasów. Od najmłodszych lat związany z trenerem -wychowawcą Henrykiem Grabowieckim. To pod czujnym okiem trenera Grabowieckiego rozwijał się zapaśniczy talent Mateusza Bernatka. Jego sportowa kariera może służyć , jako wzór sportowego modelu mistrza. Mistrz  Polski kadetów (2009), następnie brązowy medalista Mistrzostw Europy kadetów(2011). W grupie juniorów Mateusz zdobywa w Mistrzostwach Polski medale w każdym z kolorów. W pięknym stylu zdobywa tytuł Mistrza Europy juniorów 2013 i brąz Mistrzostw Europy 2014. Dalej kariera sportowa Bambama ( pseudonim nadany mu prze kolegów z maty) układa się zgodnie z planem jego i trenera Henryka Grabowieckiego. Młodzieżowe Mistrzostwo Polski 2015 i tytuł Mistrza Europy do lat 23 zdobyty w Ruse ( 2016). Swój pierwszy medal seniorskich Mistrzostw Polski zdobył jeszcze jako junior w roku 2012 -brąz. W roku 2015 po raz pierwszy zostaje Mistrzem Polski seniorów i debiutuje na imprezach rangi mistrzowskiej w gronie seniorów. Na Igrzyskach Europejskich(2015) i Mistrzostwach Świata (2015) zdobywa swoje pierwsze seniorskie doświadczenia w walkach ze światowa czołówką. W jego kategorii wagowej -66kg, mamy w Polsce kilku zawodników prezentujących wysoki i wyrównany poziom sportowy. W tej grupie między innymi Dawid Kareciński, Roman Pacurkowski, Grzegorz Wanke. Każda walka tych zawodników przynosiła wielkie sportowe emocje i miała wpływ na podnoszenie poziomu sportowego każdego z nich. Mateusz Bernatek na początku roku pokazał swój kunszt na turnieju w Paryżu, gdzie zajął II m. Na tradycyjnie mocnym turnieju im. Władysława Pytlasińskiego, stoczył wyrównane walki ze światowa czołówką, zajął  trzecie miejsce. Tym samym pokazał, że to on zasłużył na reprezentowanie kraju na najważniejszej imprezie sezonu, Mistrzostwach Świata, które odbywać się miały, w całkiem szczęśliwym dla niego Paryżu.

W okresie pomiędzy turniejami międzynarodowymi Mateusz Bernatek w składzie AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski walczył w PWPW Krajowa Lidze Zapaśniczej. Ze swoja drużyną wywalczył tytuł Mistrza Polski, a jego walki były ozdobą każdego meczu.  Zdobywa między innymi  wyróżnienie MVP, w meczu z Unią Racibórz, gdzie pokonuje Grzegorza Wanke. Walki w lidze w kategorii wagowej, gdzie kilku zawodników walczy o miano najlepszego w kraju dały Mateuszowi pewność, wiarę w swoje umiejętności i przygotowały go sportowo do zdobywania najwyższych laurów. To o czym z pewnością marzył jako młody adept zapasów i planował wraz ze swym trenerem osiągnął 22 sierpnia, w Paryżu. Mateusz Bernatek został Mistrzem Świata. Jego pojedynki w Paryżu, to pokaz ambicji, siły ducha, ale i pokaz znakomitej techniki i wyśmienitego przygotowania do imprezy głównej. Mateusz Bernatek pokonał kolejno : Atakan Yuksel (Turcja) 2:1, Michal Novak(Czechy) 9:1, Danijel Janecic (Chorwacja) 2;1, w półfinale pokonał Elyasi Mohommada Husseina 4:1. Wielki finał kategorii wagowej 66kg to bój dwóch gladiatorów maty. Rywal Polaka Ryu Han z Korei Południowej to mistrz świata 2013, dwukrotnie brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrz świata z roku 2015. Piąty zawodnik IO Rio de Janeiro. 29 letni Koreańczyk to rywal doświadczony i utytułowny. Walka była niesamowicie wyrównana, o zwycięstwie Koreańczyka zdecydowały punkty za ostrzeżenia. Obaj wykazali ogromna determinację, to było starcie dwóch równych siebie rywali. Wynik walki 2:1 dla zawodnika z Korei.

Styl w jakim Mateusz Bernatek zdobył tytuł wicemistrza świata i droga do tego tytułu, to pokaz piękna sportu zapaśniczego. Wyśmienita technika, siła, efektowne rzuty, błyskawiczne akcje i pokaz dążenia do celu. Znając pracowitość i sportowa ambicję Mateusza Bernatka ośmielę się napisać, że droga to tego celu dopiero się rozpoczęła i nie ma z niej już odwrotu. Jest tytuł wiceimstrza Świata, do Tokio po złoto Igrzysk olimpijskich rozpoczął swój marsz Mateusz Bernatek.

 

WWW.PWPW-KLZ.pl

Comments are closed.