Roksana Zasina, najlepsza zawodniczka ubiegłego sezonu PWPW KLZ, została brązową medalistką Mistrzostw Świata Paryż 2017 !

Roksana Zasina, najlepsza zawodniczka ubiegłego sezonu PWPW KLZ, została brązową medalistką Mistrzostw Świata Paryż 2017 !

Kibice PWPW KLZ już szaleją z radości i zacierają ręce na kolejna odsłonę ligi. Powód tego stanu wyczekiwania i radości jest prosty. PWPW  KLZ staje się ligą najlepszych zapaśników na świecie. Dowodem na to jest postawa sztandarowej zawodniczki ligi. Roksana Zasina, bo o niej mowa zdobywa brązowy medal Mistrzostw Świata -Paryż 2017.

Droga do medalu nie była łatwa. Pierwszą walkę stoczyła z piąta zawodniczką Mistrzostw Świata 2011 i ósmą zawodniczką Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Kolumbijką Caroliną Castillo Hidalgo. Pewne zwycięstwo 7:0. Dynamiczne, skuteczne ataki, to styl walki jaki preferuje Roksana Zasina. Gurbanova Julia z Azerbejdżanu, to kolejna rywalka w 1/8 finału. Młoda Azerka ma na swym koncie tytuły Mistrzyni Świata kadetek, i juniorek, srebro i brąz Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zacięty bój zakończony zwycięstwem 3:1. W ćwierćfinale polska wojowniczka, w perfekcyjnej walce pokonuje 8:2, Haley Ruth Augello, reprezentantkę USA.  Walka półfinałowa to ciężkie zapaśnicze starcie z Mayu Mukaida z Japoni. Mayu Mukaida to między innymi Mistrzyni Świata seniorek i juniorek w roku 2016. Porażka 5:1. To po tej właśnie walce nasza zawodniczka pokazała sportowy upór, determinację i wielka ambicję. Do walki o medal wyszła pełna woli walki. Spokojnie realizowała swój plan, objęła prowadzenie 1:0. Moment nieuwagi i strata 2 punktów. Zapasy to sport dla ludzi, walczących do końca, wierzących w swoje umiejętności, uparcie dążących do celu. To właśnie pokazała całemu światu wychowanka ZTA Zgierz. Na niespełna 2 sekundy do końca czasu walki, wykonała rzut z którego obeszła swoją rywalkę zdobyła 2 punkty i upragniony medal mistrzostw świata. Ten medal, ta walka  będzie śniła się jej długo, a kibice będą długo emocjonować się tym pojedynkiem. To był pokaz charakteru zapaśniczej wojowniczki, sportowej pasji i realizacji marzeń.

Roksana Zasina jest wychowanką ZTA Zgierz, od początku swojej kariery związana z trenerem Marianem Filipowiczem. Ten zapaśniczy duet ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Roksana Zasina jest między innymi Mistrzynią Europy z roku 2013. W roku 2015 została wicemistrzynią Igrzysk Europejskich. Rok 2016, to brązowy medal Mistrzostw Europy. Zawodniczka ze Zgierza siedmiokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Znając charakter, pracowitość i ambicję tej zawodniczki, możemy być pewni,że przed nią wiele sukcesów i walka o najcenniejszy dla sportowca laur -medal Igrzysk Olimpijskich.

Postawa Roksany Zasiny podczas Mistrzostw Świata szczególnie cieszy kibiców sportu zapaśniczego, sympatyków PWPW KLZ. W ubiegłym sezonie to właśnie reprezentująca AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski Roksana Zasina okazała się najskuteczniejszą zawodniczka PWPW KLZ. Zwyciężyła we wszystkich swoich pojedynkach, zdobywając 79 pkt technicznych, tracąc zaledwie 4. Jej walki w lidze zawsze charakteryzował styl wojowniczki, skutecznie dążącej do realizacji planu walki. W przyszłym sezonie reprezentować będzie już swój klub, który połączył swoje siły z klasykami z Radomia. BORUTA&OLIMPIJCZYK Zgierz-Radom w składzie z brązową medalistką Mistrzostw Świata Paryż 2017- Roksaną Zasilaną walczyć będzie z pewnością o najwyższe lokaty w lidze PWPW KLZ.

 

Spotkanie inauguracyjne w Piotrkowie Trybunalskim, w którym spotkają się BORUTA&OLIMPIJCZYK Zgierz-Radom z gospodarzami, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski zapowiada się jako starcie plejady zapaśniczych gwiazd . W składach drużyn ujrzymy zapewne medalistów Mistrzostw Świata 2017: srebrnego medalistę – Mateusza Bernatka, srebrną medalistkę  -Yulię Tkacz z Ukrainy, brązową medalistkę  Roksanę Zasine. Dołączając do tegorocznych medalistów ,wicemistrzynie świata  TaybeYusein z Bułgarii i mega gwiazdę mistrza świata i srebrnego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro Zhana Belenyuka z Ukrainy, Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem widowiska sportowego o najwyższym światowym poziomie.

Transmisja ze spotkania 19 września o godz. 18.00 w TVP Sport.

 

Dodam,że w chwili pisania tego artykułu do swoich walk szykują się przedstawiciele stylu wolnego i liczymy ,że oni również wrócą z Paryża z medalem.

Comments are closed.