Zawodnik PWPW KLZ Murad Gadziev srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w zapasach

65 kilogramów WIELKIEGO SERCA- MURAD GADZIEV W BLASKU SREBRA

Zawodnik PWPW KLZ Murad Gadziev srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w zapasach

Stolica Francji zdobyta . Reprezentanci Polski przywożą po medalu w każdym z zapaśniczych stylów. Medalowe żniwa rozpoczął srebrny Mateusz Bernatek. Po nim zgierska wojowniczka Roksana Zasina zdobywa medal brązowy. Ten udany dla reprezentacji Polski turniej kończy zdobywając medal srebrny, Murad Gadziev.

W drodze po swój upragniony medal Murad zwyciężył kolejno: w kwalifikacjach Haislan Antonio Veranes Garcia (Kanada) 3:1, w 1/8 finału Kulkwang Kima (Korea Płd.)-12:1, w ćwierćfinale Murad pokonuje Azamata Nurykau z Białorusi . Półfinał to walka z Alejandro Enriqe Valdes Tebier z Kuby. Zwycięża 1:1, znakomicie taktycznie rozwiązując swój jeden z najważniejszych walk w życiu. Walka, która zapewniła mu wielki finał paryskich Mistrzostw Świata. Finał to pojedynek z reprezentantem Gruzji Zurabi Iakobishvili. Niesamowity pojedynek,walka dwóch godnych siebie rywali. Minimalne zwycięstwo reprezentanta Gruzji. Murad Gadziev zostawił w tej walce swoje serce, nie odpuszczał do ostatnich sekund walki. Dziękujemy, mu za emocje, ambicję i wolę walki. Takich reprezentantów Polski chcemy oglądać. Murad Gadziev pokazał nam, jak piękne są zapasy, jak walczy się o spełnienie marzeń. Ten zawodnik jest gotowy, by spełniać te najskrytsze, sportowe już teraz, a sportowa przyszłość jeszcze przed nim.

Murad Gadziev do niedawna reprezentował AKS Białogard. W barwach tego klubu odnosił swoje wcześniejsze sukcesy. Również w PWPW KLZ reprezentował ten klub w lidze odnosząc w swoich walkach same zwycięstwa. Pokazał kibicom swoje niesamowite umiejętności i styl godny wielkiego mistrza.

Od nowego sezonu Murad Gadziev jest zawodnikiem AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Na koncie tego zawodnika spektakularne sukcesy sportowe, ale i niewątpliwie sporo czasu, by sięgać po te najcenniejsze. Murad zna już smak olimpijskiej rywalizacji, my już wiemy, że jest gotów sięgać po olimpijskie laury. Charakteryzując sylwetkę Mistrza Murada nie sposób pominąć jego zachowanie jako człowieka -sportowca. Murad jest ulubieńcem wszystkich. Serdeczny, uśmiechnięty, koleżeński. Zawsze służy pomocą i dobrą radą swoim młodszym kolegom. Zapasy są jego życiową pasją i uwielbia się nią dzielić.

Murad Gadziev oprócz tytułu wicemistrza Świata 2017, ma w swoim sportowym dorobku nstp. osiągnięcia:

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro -16 m.2016

Mistrz Europy seniorów – 2016

Igrzyska Europejskie – srebrny medal

Trzykrotnie tytuł wicemistrza Europy seniorów – 2017, 2015, 2010

Mistrz Świata juniorów -2008

Inauguracja PWPW KLZ września o godzinie 18.00. Gospodarzem meczu nowy klub naszych srebrnych medalistów MŚ Murada Gadzieva i Mateusza Bernatka – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Rywalem klub świeżo upieczonej brązowej medalistki Mistrzostw Świata Roksany Zasiny -Boruta&Olimpijczyk Zgierz-Radom. Mecz światowych zapaśniczych gwiazd w lidze PWPW KLZ- transmisja TVP Sport o godzinie 18.00 – zapraszamy!!!!

Comments are closed.