Boruta -Olimpijczyk Zgierz&Radom – Siła spokoju i sportowa finezja

Boruta -Olimpijczyk Zgierz&Radom –  Siła spokoju i sportowa finezja

Ostatnim prezentowanym zespołem przed rozpoczęcie II sezonu PWPW KLZ to ekipa „Boruta- Olimpijczyk” Zgierz&Radom. Czy ostatni, okażą się pierwszymi z pewnością zweryfikuje zapaśnicza mata. Obiektywnie jednak oceniając siłę składu, mentalność „wojowników” i profesjonalizm kadry trenerskiej, drużyna beniaminka ligi walczyć będzie o czołowe lokaty w klasyfikacji końcowej sezonu 2017/2018.

O nastojach, przygotowaniach i planach drużyny specjalnie dla kibiców PWPW KLZ menadżer zespołu „Boruta-Olimpijczyk” Wrestling Team Zgierz&Radom p. Jarosław Majka.

Jesteście nową drużyną zapaśniczej ligi PWPW KLZ, jednak drużyną, która w swoim składzie (jak nieśmiało podejrzewam), będzie miała wielu zawodników z tytułem Mistrza Polski drużynowej ligi PWPW KLZ z ubiegłego sezonu. Których, ze złotych medalistów ubiegłego sezonu zobaczymy w składzie nowej ekipy?

Tak nasza drużyna “Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz& Radom “ debiutuje w rozgrywkach PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej . Zarząd i twórcy drużyny Boruty-Olimpijczyk to :

– Jarosław Świderski, wybitny specjalista w zakresie rehabilitacji sportowej, którego Klinika Sportowa ACTIVEREHAB  opiekuje się naszymi sportowcami – Pasjonat sztuk walki – zapasów – Skarbnik Drużyny

–  Ryszard Fałek– Menadżer drużyny – odpowiada za styl klasyczny

Oczywiście uczestniczyliśmy w rozgrywkach KLZ w sezonie 2016/2017 naszymi zawodnikami i zawodniczkami, myślą trenerską trenera Mariana Filipowicza w stylu wolnym i zapasach kobiet oraz moim zaangażowaniem jako partner Mistrzowskiej drużyny AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Zorganizowaliśmy także ligowy mecz zapaśniczy w Koloseum, które zbudowane zostało w zgierskiej hali sportowej – to na pewno duże doświadczenie dla naszych zawodników, dla nas i na pewno będzie owocowało w sezonie 2017/2018. W składzie naszej drużyny są Mistrzowie Polski KLZ z pierwszego sezonu. Między nimi nasza Gwiazda Roksana Zasina, wyróżniony na I Gali PWPW KLZ – pełen energii, dobry duch naszej drużyny Arkadiusz Kułynycz, młode wilki Marcin Majka i Selisha Miglena oraz wielu wspaniałych zawodników .

 

Połączenie dwóch znakomitych zapaśniczych „kuźni” pozwala śmiało patrzeć w ligowa przyszłość. Debiutant w roli faworyta rozgrywek w ocenie wielu sympatyków ligowych zmagań, jakie Wy stawiacie sobie cele na pierwszy Wasz sezon ligi ?

Cele sportowe stawiamy sobie zawsze najwyższe. Ustalają je trenerzy Marian Filipowicz i Włodzimierz Zawadzki. Poszczególne mecze i pojedynki pokażą siłę naszej drużyny. Mam nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom naszych kibiców, partnerów i sympatyków. Wyjście z tak mocnej grupy, w której jest AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, WZS WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań, LOTTO Zapasy Bydgoszcz , to będzie dla nas sukces i taki cel sportowy sobie na razie stawiamy.

Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom to siła drużyn ZTA Zgierz oraz Olimpijczyk Radom, które są fundamentem naszej drużyny ligowej, a to pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość rozgrywek ligowych w nadchodzącym sezonie i w następnych latach. Ważna jest dla nas promocja naszych zawodników, naszych szkół zapaśniczych w Zgierzu i Radomiu. Myśli trenerskiej m.in. Trenera Mariana Filipowicza Trenera Włodzimierza Zawadzkiego. Utrwalanie wzorców lokalnych zawodników i trenerów to są ważne cele promocyjne, które poprzez rozgrywki w PWPW KLZ chcemy osiągnąć budując lokalny patriotyzm z naszą drużyną i zachęcając kibiców w ten sposób do przychodzenia na halę sportową oglądać walki i dopingować drużynie .

Pierwsza ligowa kolejka i już wielkie zapaśnicze święto. Mecz walki z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, czy mecze w grupie z AKS-em, to nie będzie przymiarka do finału całorocznej rywalizacji?

Każdy mecz ligowy to święto zapaśnicze dla walczących drużyn co obserwowaliśmy w ubiegłym sezonie. Na pewno mecz z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski wyzwoli dodatkowe emocje gdyż nasze drużyny znają się doskonale i wspólnie dążyły w roku 2016 do tytułu Mistrzowskiego. Rozstanie nasze jednak pozwala nam na inne spojrzenie i określenie swoich wartości i dążenie do swoich celów, które w naszym przypadku były odmienne od AKS Wrestling Team. Będzie to również pojedynek różnych szkół zapasów, różnych wzorców, wartości i odmiennych myśli trenerskich. Taka konfrontacja będzie na pewno z korzyścią dla Polskich zapasów. Na pewno będzie to mecz na wysokim poziomie sportowym godny Mistrza Polski oraz organizacyjnym gdyż doping w Piotrkowie Trybunalskim jest wspaniały I tu będziemy starali się przynajmniej dorównać.

Wszyscy sympatycy sportu zapaśniczego, kibice PWPW KLZ doskonale pamiętają znakomitą oprawę meczu, który Mistrz Polski AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski stoczył w Zgierzu. Pokazaliście ,że jesteście znakomitymi organizatorami zapaśniczego widowiska. Czym zaskoczycie publiczność w tym sezonie? Jakie atrakcje czekają kibiców podczas meczy „Boruta-Olimpijczyk” Zgierz&Radom w roli gospodarzy?

Będziemy chcieli zachować wysoki poziom organizacyjny meczy, z pewnością wprowadzimy kilka nowych elementów organizacyjnych i niespodzianek oraz nagród dla kibiców nie zdradzę teraz tego, zapewniam, że warto być na meczach organizowanych przez nas. Już niedługo będziemy informowali o wszystkich szczegółach.

Na zakończenie proszę w kilku zdaniach zachęcić kibiców, by przychodzili na mecze ligi PWPW KLZ i dopingowali właśnie Waszej drużynie.

Mecze zapaśnicze PWPW KLZ to niezapomniane wrażenia i niepowtarzalna okazja do spotkań z mistrzami sportu zapaśniczego, Olimpijczykami, Mistrzami Świata i Europy !!! Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie Boruta -Olimpijczyk Zgierz&Radom. Mecz otwarcia sezonu ligowego w Piotrkowie Trybunalskim już 19.09.2017 r.

 

Transmisja w TVP SPORT godz.18.00

Serdecznie dziękujemy p. Jarosławowi Majce – menadżerowi drużyny za rozmowę, życzymy jemu i całej drużynie wielu okazji do sportowej radości i sportowych sukcesów. PWPW KLZ.

 

Comments are closed.