ZAPAŚNICZE WIDOWISKO: BUDOWLANI ŁÓDZ v AZS AWF WARSZAWA

ZAPAŚNICZE WIDOWISKO: BUDOWLANI ŁÓDZ  v AZS AWF WARSZAWA

Gospodarze meczu przygotowali w sposób perfekcyjny sportowe widowisko. Oprawa godna finału najważniejszych imprez światowych. Składy ekip zapowiadały świetny zapaśniczy spektakl.

Rywalizację na macie rozpoczęły Madalina Linguraru z Rumunii (Budowlani Łódź  ) i Anna Łukasiak ( AZS AWF  Warszawa). Zawodniczka z Rumunii, to piątka zawodniczka Mistrzostw Europy  2014 i Mistrzyni Świata w zapasach plażowych 2015. Anna Łukasiak to uznana zapaśnicza firma, reprezentantka Polski , sześciokrotna Mistrzyni Polski, piąta zawodniczka Mistrzostw Świata 2015 i trzykrotnie piąta zawodniczka Mistrzostw Europy. Walka pełna prób ataków i bardzo wyrównana. Zwycięstwo na punkty odnosi bardziej doświadczona na arenie międzynarodowej i w meczach PWPW KLZ Anna Łukasiak . Wynik walki 4:0, a stan meczu i prowadzenie dla AZS AWF Warszawa 3:0.

Kolejna kategoria wagowa to waga do 57 kg – styl wolny. W swym debiucie w PWPW KLZ zmierzyli się Robert Dobrodziej (Budowlani Łódź) i Adrian Wagner (AZS  AWF Warszawa ).  Wychowanek Budowlanych Łódź, wicemistrz Polski 2016, Robert Dobrodziej od początku walki narzucił swój styl 18- latkowi z Warszawy, reprezentantowi Polski na MŚ i ME kadetów. Pierwsza rund ana korzyść Dobrodzieja 2:0. Kolejne minuty pojedynku to kontrolowanie przebiegu walki przez reprezentanta gospodarzy i mimo prób wejść w nogi w wykonaniu ambitnego warszawianina, walka kończy się zwycięstwem Roberta Dobrodzieja 2:0

Zawodnicy stylu klasycznego rozpoczęli swoje zmagania od kategorii wagowej 66 kg. Budowlanych Łódź reprezentował Edward Barsegjan – Mistrz Polski 2017, w kategorii wagowej 59 kg , wicemistrz Europy 2009. Na przeciwko staje „młody wilk” polskich zapasów Roman Pacurkowski -Mistrz Europy U-23 2017. Udaną akcją techniczną, wyniesieniem z parteru i rzutem suplesowym popisał się Roman Pacurkowski (AZS Warszawa ) i to on prowadził po pierwszej rundzie 4:0. W drugiej rundzie mimo wielu prób zmiany wyniku ze strony Edwarada Barsegjana stan punktowy pojedynku nie uległ zmianie i trzy punkty powędrowały na konto AZS AWF Warszawa.

W drugiej walce kobiet, w kategorii wagowej do 58 kg spotkały się Lenka Hockova (Budowlani Łódź ) i Anhelina Lysak (AZS AWF Warszawa ). Zawodniczka z Czech, to piąta zawodniczka  ME 2011, uczestniczka MŚ 2017. Jej rywalka Anhelina Lysak, Ukrainka, to piąta zawodniczka ME 2017, mająca w swym dorobku medale Mistrzostw Świata i Europy Juniorek. Pierwsza zacięta runda, kończy się prowadzeniem reprezentantki AZS AWF Warszawa 4:3. W drugiej rundzie Lenka Hockova w nieco niespodziewany sposób oddała dwa punkty i n prowadzeniu umocniła się młoda Ukrainka. Zawodniczka AZS AWF Warszawa  dowiozła wynik do końca i zdobyła kolejne punkty dla warszawskiej ekipy. Stan pojedynku po tej walce 10: 4 dla AZS AWF Warszawa.

Pojedynek w wadze 74 kg , to walka w stylu wolnym. Swój pierwszy pojedynek sezonu rozpoczęli  Bartłomiej Żuraw (Budowlani Łódź ) i Pavlo Kipen (AZS AWF Warszawa ). Reprezentant gości to piąty zawodnik MP 2017 , a Bartłomiej Żuraw to dwukrotnie brązowy medalista Mistrzostw Polski (2017,2012). Doświadczenie i dobrze przygotowany plan walki przez łodzianina zadecydował o pewnym zwycięstwie. 4:0 i mecz nabiera rumieńców ,już tylko 10:7 dla AZS AWF Warszawa.

Kategoria 85 kg i tutaj mała taktyczna niespodzianka. Mistrz Polski 2017 , w kategorii wagowej do 66 kg Gevorg Shakyan podejmuje wyzwanie rywalizuje w kategorii 85 kg z Ivanem Nylypiukiem. Ivan Nylypiuk to z kolei wicemistrz Polski 2017 kg w kategorii wagowej do 75 kg. Obaj doświadczeni i ze sporymi aspiracjami sportowymi na przyszłość. Swoje warunki fizyczne ,przewage masy ciała wykorzystał Ivan Nylypiuk. Prowadził po pierwszej rundzie 7:4. Gevorg Shakyan zasygnalizował pod koniec rundy,ze nie odpuści walki i wykonał piękne wejście w pas wykończone rzutem za 4 punkty. Tuż po przerwie Gevorg Shakyan popisał się akcja ,która będzie z pewnością rywalizować o tytuł akcji sezonu. Znakomicie wyniósł swego rywala z parteru, odwrotny pas i skuteczne tuszowanie. Cztery punkty dla Budowlanych i stan meczu 11:10 Budowlani Łódź. Wielkie emocje w Łodzi.

Austriaczka Martina Kuenz, wicemistrzyni Europy do lat 23 kontra Alla Cherkasova , Ukrainka reprezentująca AZS AWF Warszawa – dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy seniorek. Ambitna Martina Kuenz udanymi akcjami objęła prowadzenie 4:0 . Długo prowadziła ,w ostatnich sekundach pojedynku Alla Cherkasova doprowadziła do remisu i, gdy już wszyscy godzili się z remisem ,udany rzut na 2 sekundy do końca w wykonaniu Martiny Kuenz. Szaleństwo na trybunach i wynik 14:11 dla Budowlanych Łódź.

Kategoria 97 kg – Kamil Skaskiewicz (Budowlani Łódź ) i Magomedrasul Gazimagomedow (AZS AWF Warszawa ). Walka z gatunku pojedynek zapaśniczych gigantów , doświadczenie wicemistrza Europy  2013 Kamila Skaskiewicza ,zwycięstwo po twardym boju ,kolejne trzy punkty na koncie Budowlanych 17 : 12 i mecz rozstrzygnięty jeszcze przed walka klasyków w kategorii wagowej do 130 kg.

Walka w kategorii 130 kg w stylu klasycznym , to zmagania Pawła Turczyńskiego (Budowlani Łódź ) Marcina Luto ( AZS AWF Warszawa ). Zacięty pojedynek, dużo prób akcji , troszkę zabrakło ryzyka w poczynaniach młodych zawodników, ale też respekt przed rywalem powstrzymywał nieco impet akcji obu zawodników. W 4 minucie walki Marcin Luto obejmuje prowadzenie po wykonaniu wózka, broni parter dodaje jeszcze dwa punkty i zwycięża w ostatnim pojedynku meczu.  Stan meczu 17: 15, a MVP meczu zostaje Gevorg Shakyan (Budowlani Łódź)

Budowlani Łódź v AZS AWF WARSZAWA 17: 15

Comments are closed.