Pomnik Feliksa Stamma wybrany

Pomnik Feliksa Stamma wybrany

W poniedziałek w Klubie Olimpijczyka i siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyły się obrady jury budowy Pomnika Feliksa „Papy” Stamma w Warszawie, którego organizatorem jest Fundacja im. Feliksa Stamma prowadzona przez Paulę Stamm, prawnuczkę trenera wszechczasów.

Po burzliwych obradach szacowne grono jury wybrało zwycięską rzeźbę spośród 24 zgłoszonych a 12 nadesłanych prac konkursowych.

Jury jednogłośnie wskazało zwycięzcę, którym został Lubomir Grigorov – młody artysta z Bułgarii. Drugie miejsce uzyskał Michał Pronobis z Kielc, trzecie miejsce przypadło Artem’owi Dmytrenko z Warszawy.
Wyróżnieni zostali: Tomasz Radziewicz oraz Antonii Pastwa

Wybitny autorytet sztuki rzeźbiarskiej prof. Jan Kucz powiedział, że: „Jest bardzo milo stwierdzić, że był nadspodziewanie dobry poziom prac. Zwycięska rzeźba wybrana została jednomyślnie i jest zdecydowanie najlepsza w sensie artystycznym, co stwarza szansę na zbudowanie dobrej rzeźby dla Warszawy.”

Natomiast prof. Adam Myjak Rektor ASP Warszawa uznał, że: „Konkurs był interesujący. Było kilka ciekawych prac, mam nadzieję, że realizacja zwycięskiej pracy pod okiem ekspertów będzie spełniała oczekiwania społeczeństwa.”
Paula Stamm tak podsumowuje obrady jury: „Budowa Pomnika mojego Pradziadka to projekt mojego życia! Jestem szczęśliwa i wzruszona, że wybraliśmy zwycięzcę! Nie mogę się już doczekać, kiedy Pomnik „Papy” Stamma stanie w sercu Warszawy obok kultowej i historycznej Hali Gwardii.”

Fundacja Stamma składa podziękowania dla artystów za udział w konkursie oraz wszystkim członkom jury za historyczne uczestnictwo w komisji konkursowej.

Konferencja Prasowa gdzie zostaną przedstawione wszystkie prace konkursowe na olimpijskim ringu, odbędzie się w Hali Gwardii na początku października 2017.

 

Więcej informacji na stronie facebook Fundacji im. Feliksa Stamma: https://www.facebook.com/FundacjaStamma/

foto: Fundacja im. Feliksa Stamma

Comments are closed.