PWPW KLZ: KS UNIA RACIBÓRZ vs AZ SUPRA BROKERS

PWPW KLZ: KS UNIA RACIBÓRZ vs AZ SUPRA BROKERS

Arena Rafako Racibórz miejscem rozgrywek PWPW KLZ. Drugi mecz grupy „B”. Spotkanie ubiegłorocznego wicemistrza Polski drużynowej ligi PWPW KLZ z mocno wzmocnioną, piąta drużyną ubiegłego sezonu AZ SUPRA BROKERS Wrocław

 

Spotkanie rozpoczęło się od walki w kategorii do 130 kg. Nowy nabytek gospodarzy Siarhei Staradub spotkał się z Mistrzem Polski 2017, Łukaszem Banakiem. Początek walki bez punktów. Obrona parteru przez reprezentanta gospodarzy. Siarhei Starodup znakomicie wykorzystuje przyznany mu parter, uchwyt ręka głowa i sześć punktów na koncie Białorusina. Runda kończy się  wynikiem 6:1 dla zawodnika Unii Racibórz. W kolejnej rundzie Łukasz Banak ponownie nie wykorzystał parteru. Białorusin kontroluje walkę i wynik nie ulega zmianie. Prowadzenie w meczu obejmuje raciborska Unia.

Panie swoje walki rozpoczęły od kategorii wagowej 48 kg. Agata Walerzak ,Joker w drużynie Unii, zmierzyła się z Jessicą Blaszką. Holenderka to między innymi brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2015.

Już na początku walki trenerzy AZ Supra Brokers Wrocław rzucili protest do akcji na zonie wykonanej przez Agatę Walerzak. Sędzia pojedynku Bartosz Dorociak po przeanalizowaniu zapisu walki, pierwsze punkty przyznał zawodniczce gospodarzy. W drugiej minucie walki Jessica Blaszka wyrównuje stan pojedynku wypychając Agatę Walerzak za matę. Kolejny atak Blaszki i dwa punkty za sprowadzenie do parteru. Po pierwszej rundzie wynik 3:1 dla zawodniczki AZ Supra Brokers Wrocław.  Druga runda, to ataki Agaty Walerzak i skuteczne kontry zawodniczki gości. Walka kończy się wynikiem 11:1 dla zawodniczki z Holandii. Młoda zawodniczka z Raciborza nie czuła respektu przed utytułowaną rywalką, to znakomite sportowe doświadczenie dla wielkiej nadziei polskich zapasów kobiet, brązowej medalistki tegorocznych Mistrzostw Europy juniorek..

Kategoria 57 kg rozpoczęła walki zawodników w stylu wolnym. Dziewięciokrotny Mistrz Polski Adrian Hajduk zmierzył się z Rosjaninem  Zalikhmanem Magomedsultanovem. Początek walki dla zawodnika z Wrocławia, wypchnięcie za matę i 1:0. Czujność starego wygi, znakomita akcja za 4 punkty i to zawodnik Unii objął prowadzenie, które dowiózł do końca pierwszej rundy. W drugiej rundzie Mistrz Polski zdobywa punkty wykonując wózek i umacnia się na prowadzeniu. Pod koniec rundy jeszcze udanie kontruje wózek i dodaje kolejne dwa punkty. Sprowadza jeszcze do parteru w następnej akcji, nie zdążył jednak wygrać przez przewagę techniczną, zabrakło jednego punktu (12:1). Wyśmienita walka Mistrza Polski. Adrian Hajduk daje swojej drużynie prowadzenie w meczu.

W kategorii 66 kg, to walka w stylu klasycznym. Arkadiusz Gucik (KS Unia Racibórz) kontra Dawid Kareciński (AZ Supra Brokers Wrocław). Początek walki to niesamowita praca Arkadiusza Gucika. Wywalczył prawo ataku w parterze. Nie wykorzystał jednak swojej szansy na pierwsze punkty. Z kolei Dawid Kareciński wykonuje rzut z wyniesienia za 2 punkty i stosunkiem 2:0, dla Dawida Karecińskiego kończy się pierwsza runda. Druga runda zacięty bój o każdy centymetr maty. Doświadczenie Mistrza Polski 2017, w kategorii 71 kg Dawida Karecińskiego, kontrolowanie poczynań rywala, trzy udane wózki i na minutę do końca walki 8:0. Na niespełna 30 sekund do końca drugiej rundy Dawid Kareciński wchodzi w pas, sprowadza do parteru, wykonuje wózek i walka kończy się przez przewagę techniczną. Zwycięstwo  wrocławskiego wojownika daje prowadzenie AZ Supra Brokers 9:7.

W następnej walce zaprezentowały się panie w kategorii wagowej do 58 kg. Agnieszka Król ( KS Unia Racibórz) i Tatiana Kit, Ukrainka w barwach AZ Supra Brokers Wrocław. Zawodniczka z Ukrainy to dwukrotna Mistrzyni Europy U-23, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Początek walki dla Ukrainki. Prowadzenie 2:0. Walka bardzo otwarta i zacięta. Niespełna 2 minuty walki i 8:2 dla Tatyany Kit. Z upływem czasu dominacja Ukrainki staje się coraz większa. Kolejne zejścia w nogi zakończone zaliczeniem punktów i pojedynek tych zawodniczek kończy się zwycięstwem przez przewagę techniczną zawodniczki AZ Supra Brokers Wrocław, Tatyany Kit. Stan meczu   13:7.

Andrzej Sokalski  Mistrz Polski (KS Unia Racibórz) i Eryk Maj (AZ SUPRA BROKERS Wrocław) to pojedynek w kategorii 74 kg-styl wolny. Reprezentant Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata Andrzej Sokalski, niweluje straty swojej drużyny, pewnie zwyciężając już w pierwszej rundzie 12:0. Prowadzenie ekipy z Wrocławia zmniejsza się do stanu 13:11.

Walka klasyków i ulubieńca publiczności Mateusza Wolnego (KS Unia Racibórz) z Filipem Chrząszczem to rywalizacja, która może dać gospodarzom prowadzenie w meczu. Filip Chrząszcz to zawodnik, który w ostatnim czasie poczynił duże postępy w swym sportowym rozwoju. Mateusz Wolny, czterokrotny wicemistrz Polski, to zawodnik bardzo doświadczony, który już wielokrotnie dawał swoim kibicom powody do radości. Pierwsza runda dla raciborzanina 5:0. W drugiej rundzie efektowny rzut z wyniesienia za cztery punkty, szaleństwo na trybunach i ogromna szansa na zwycięstwo przez przewagę techniczną. Mateusz Wolny osiąga swój cel . Prowadzenie Unii 15:13. Do końca meczu dwa pojedynki.

Kategoria wagowa do 69 kg . Walka Agaty Tatar (KS Unia Racibórz) i Adeli Hanzlickovej z Czech reprezentującej AZ Supra Brokers Wrocław. Początek walki dla Agaty Tatar, jednak w końcówce pierwszej rundy wózek i młynek wykonaniu Czeszki dały jej prowadzenie 5:1. Po udanej roladzie na początku drugiej rundy Adela Hanzlickova kładzie zawodniczkę z Raciborza na łopatki. Cztery duże punkty dla AZ Supra Brokers Wrocław i stan meczu 17:15 dla gości. Czeszka, trzykrotna wicemistrzyni Europy U-23, potwierdza, że będzie mocnym punktem ekipy z Wrocławia.

Zacięty i pasjonujący był to mecz. O zwycięstwie w meczu zadecydowała walka w kategorii 97 kg. Sebastian Jezierzański (KS Unia Racibórz) i Rosjanin w barwach AZ Supra Brokers Wrocław, Minkailov Zelikhman. Zapaśnicze szachy w pierwszych momentach walki. Po dwóch minutach pojedynku zawodnik gości zdobywa punkt za wypchnięcie Sebastiana Jezierzańskiego za matę. Kolejne minuty tej walki to znakomite zapaśnicze widowisko, pełne prób ataków, udanych obron. Jeszcze kontra Rosjanina w ostatnich sekundach  i 5:0 wygrywa zawodnik AZ Supra Brokers Wrocław.

Ten wyrównany, stojący na wysokim poziomie sportowym pojedynek wygrywa drużyna AZ Supra Brokers Wrocław 20:15. Wynik, który zapowiada bardzo ciekawą rywalizację w grupie „B” w następnych kolejkach PWPW KLZ. Kolejne mecze w tej grupie zapowiadają się jako widowiska pełne emocji i trudno w nich będzie wytypować zwycięzcę.

 

  KS UNIA RACIBÓRZ              v    AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW

     

                                                 15    :     20

 

 

GR 130 Greco-Roman      SIARHEI STARADUP       3:1     ŁUKASZ BANAK                                                                                                        (6:1 pkt. Tech.)

 

FW  48  Feminne               AGATA WALERZAK          1:3    JESSICA BLASZKA                Wrestling                                                                                          ( 1:11)

FS 57    Free Style            ADRIAN HAJDUK             3:1 MAGOMEDSULTANOV                                                                                               ZELIKHMAN    (12:1)

 

GR 66 Greco Roman        ARKADIUSZ GUCIK         0: 4  DAWID KARECIŃSKI                                                                                                                      (0:12)

 

FW 58 Feminne                AGNIESZKA KRÓL           0:4  TATYANA KIT

Wrestling                                                                                              (2:14)

FS 74  Free Style              ANDRZEJ SOKALSKI     4:0  ADRIAN HAJDUK                                                                                                                              (12:0)

 

GR 85  Greco Roman       MATEUSZ WOLNY         4:0   FILIP CHRZĄSZCZ                                                                                                                             (13:0)

 

FW 69  Feminne               AGATA TATAR                  0:4  ADELA HANZLICKOVA                          Wrestling                                                                                           (2:7)

FS 97   Free Style    SEBASTIAN JEZIEZRZAŃSKI  0:3   MINKAILOV                                                                                                            ZELIKHMAN  (0:5)

 

 

 

Comments are closed.