Mecz II kolejki PWPW KLZ – Grupa „B”

Mecz  II kolejki PWPW KLZ – Grupa „B”

AZ SUPRA BROKERS Wrocław vs AZS AWF Warszawa

W hali Wrocławskiego Centrum Kongresowego, w drugiej kolejce walk grupy „B” PWPW KLZ spotkały się drużyny AZ SUPRA BROKERS Wrocław i AZS AWF Warszawa. Obie drużyny o zbliżonym potencjale sportowym. Zespoły wzmocniły swoje składy w porównaniu do ubiegłego sezonu. W drużynie gospodarzy między innymi Jessica Blaszka (Holandia), brązowa medalistka Mistrzostw Świata, mocni wojownicy z Dagestanu Minkailov Zelimkhan i Magomedsultanov Zalimkhan. Warszawiacy w składzie z Alla Cherkasową ,olimpijką z Rio de Janeiro, brązową medalistką Mistrzostw Swiata, Młodzieżowym Mistrzem Europy Romanem Pacurkowski i niezwykle skuteczną w ligowych bojach Anną Łukasiak.

Mecz rozpoczęły zawodniczki kategorii wagowej do 48 kg. Jessica Blaszka (AZ SUPRA BROKERS Wrocław) i Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa). Anna Łukasiak, to obecnie jedna z najlepszych zawodniczek w kraju, w tej kategorii wagowej. Kibice mogli więc liczyć na ciekawą walkę. Nie zawiedli się. Obie zawodniczki stworzyły wspaniały spektakl, a górą zawodniczka z Warszawy.

Swoją pierwszą walkę w lidze PWPW KLZ wygrał w kategorii 57 kg, Rosjanin w barwach AZ SUPRA BROKERS, Magomedsultanov Zalimkham. Odniósł on pewne zwycięstwo 12:0 z Adrianem Wagnerem i po tej walce gospodarze objęli prowadzenie w meczu 4:3. Kolejne walki przyniosły wielkie sportowe emocje i trzy kolejne zwycięstwa dla ekipy gości , AZS AWF Warszawa. Roman Pacurkowski ( AZS AWF Warszawa), Młodzieżowy Mistrz Europy, pokonał na punkty 8:4, Mistrza Polski (71 kg) Dawida Karecińskiego. Ta porażka wprowadziło niepokój w sztabie trenerskim wrocławskiej AZ SUPRA BROKERS. Ukrainki w składach obu ekip, w kategorii wagowej do 58 kg, dały pokaz zapaśniczego rzemiosła. Zacięty pojedynek, pełen zwrotów akcji i zwycięstwo na punkty dla zawodniczki AZS AWF Warszawa, Anheliny Lysak (4:2 w punktach walki). Kategoria 74 kg, styl wolny i zwycięstwo Pavlo Kipena z Warszawy. Po tej walce drużyna z Warszawy prowadziła już 12:7. Wiarę w zwycięstwo przywrócił wrocławianom Filip Chrząszcz, który po wyrównanej walce zwyciężył Maksa Zacharczuka. W kolejnej kategorii wagowej zmierzyły się młoda, wschodząca gwiazda światowych zapasów, Czeszka, Adela Hanzlickova i doświadczona Ukrainka, olimpijka z Rio de Janeiro Alla Cherkasova. Pojedynek obfitujący w akcje techniczne, pełen walki na najwyższym światowym poziomie i kolejna walka dla AZS AWF Warszawa. Alla Cherkasova wygrywa 10:7. Stan meczu 15 : 11 dla AZS AWF Warszawa. Emocje sięgają zenitu. Dwa pojedynki do końca meczu i wrocławscy kibice, wspieraja swych zawodników. Wciąż wierzą w sukces swojego zespołu. Nie zawiedli się. Znakomity pojedynek w kategorii wagowej do 97 kg, styl wolny. Rosjanin Minkailov Zalimkam ( AZ SUPRA BROKERS Wrocław) wygrywa 6:0 z Azerem Magomedrasulem Gazimagomedovem. Wrocławscy kibice, pełni wiary w kapitana ekipy AZ SUPRA BROKERS Łukasza Banaka. To on daje zwycięstwo drużynie z Wrocławia. Ciężki bój z młodym warszawskim zapaśnikiem Marcinem Luto i wygrana 6:0. Drugie w sezonie zwycięstwo ekipy AZ SUPRA BROKERS Wrocław. Wrocławianie odnoszą zwycięstwo, które na dzień dzisiejszy daje im prowadzenie w grupie „B” PWPW KLZ.

 

AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW v AZS AWF WARSZAWA

17 : 15

FW 48 kg Zapasy kobiet

JESSICA BLASZKA : ANNA ŁUKASIAK (0:3) ( 0:2pkt.tech.)

FS 57 kg Styl Wolny

MAGOMEDSULTANOV ZELIMKAN : ADRIAN WAGNER (4:0) (12:0)

GR 66 kg Styl klasyczny

DAWID KARECIŃSKI : ROMAN PACURKOWSKI (1:3) (4:8)

FW 58 kg

TATIANA KIT : ANHELINA LYSAK (1:3) (2:4)

FS 74 kg

ERYK MAJ : PAVLO KIPEN (1:3) (3:4)

GR 85 kg

FILIP CHRZĄSZCZ : MAKS ZAKHARCZUK (3:0) (3:0)

FW 69 kg

ADELA HANZLICKOVA : ALLA CHERKASOVA (1:3) (7:10)

FS 97 kg

MINKAILOV ZELIMKHAN : GAZIMAGOMEDOV MAGOMEDRASUL
(3:0) (6:0)
GR 130 kg

ŁUKASZ BANAK : MARCIN LUTO (3:0) ( 6:0)

Comments are closed.