Podsumowanie II kolejki zapaśniczych zmagań PWPW KLZ -Grupa „B”

Podsumowanie II kolejki zapaśniczych zmagań PWPW KLZ -Grupa „B”

AZ SUPRA BROKERS Wrocław sukces wywalczony w twardym boju.

10.10.2017 – WROCŁAWSKIE CENTRUM KONGRESOWE.

AZ SUPRA BROKERS Wrocław vs AZS AWF Warszawa

W hali Wrocławskiego Centrum Kongresowego, w drugiej kolejce walk grupy „B” PWPW KLZ spotkały się drużyny AZ SUPRA BROKERS Wrocław i AZS AWF Warszawa. Obie drużyny o zbliżonym potencjale sportowym. Zespoły wzmocniły swoje składy w porównaniu do ubiegłego sezonu. W drużynie gospodarzy między innymi Jessica Blaszka (Holandia), brązowa medalistka Mistrzostw Świata, mocni wojownicy z Dagestanu Minkailov Zelimkhan i Magomedsultanov Zalimkhan. Warszawiacy w składzie z Alla Cherkasową ,olimpijką z Rio de Janeiro, brązową medalistką Mistrzostw Swiata, Młodzieżowym Mistrzem Europy Romanem Pacurkowski i niezwykle skuteczną w ligowych bojach Anną Łukasiak.

Mecz rozpoczęły zawodniczki kategorii wagowej do 48 kg. Jessica Blaszka (AZ SUPRA BROKERS Wrocław) i Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa). Anna Łukasiak, to obecnie jedna z najlepszych zawodniczek w kraju, w tej kategorii wagowej. Kibice mogli więc liczyć na ciekawą walkę. Nie zawiedli się. Obie zawodniczki stworzyły wspaniały spektakl, a górą zawodniczka z Warszawy.

Swoją pierwszą walkę w lidze PWPW KLZ wygrał w kategorii 57 kg, Rosjanin w barwach AZ SUPRA BROKERS, Magomedsultanov Zalimkham. Odniósł on pewne zwycięstwo 12:0 z Adrianem Wagnerem i po tej walce gospodarze objęli prowadzenie w meczu 4:3.

Kolejne walki przyniosły wielkie sportowe emocje i trzy kolejne zwycięstwa dla ekipy gości , AZS AWF Warszawa.

W kategorii wagowej do 66 kg, styl klasyczny, Roman Pacurkowski ( AZS AWF Warszawa), Młodzieżowy Mistrz Europy, pokonał na punkty 8:4, Mistrza Polski (71 kg) Dawida Karecińskiego. Porażka Dawida Karecińskiego, to z pewnością zaskoczenie dla wrocławskich kibiców. Ukrainki w składach obu ekip, w kategorii wagowej do 58 kg. Anhelina Lysak i Tatiana Kit dały pokaz zapaśniczego rzemiosła. Zacięty pojedynek, pełen zwrotów akcji i zwycięstwo na punkty dla zawodniczki AZS AWF Warszawa, Anheliny Lysak (4:2 w punktach walki).

Kategoria 74 kg, styl wolny i zwycięstwo Pavlo Kipena z Warszawy. Po tej walce drużyna z Warszawy prowadziła już 12:7. Wiarę w zwycięstwo przywrócił wrocławianom Filip Chrząszcz, który po wyrównanej walce zwyciężył Maksa Zacharczuka.Walka odbyła się w kategorii wagowej do 85 kg.

W kolejnej wadze zmierzyły się, młoda, wschodząca gwiazda światowych zapasów, Czeszka, Adela Hanzlickova i doświadczona Ukrainka, olimpijka z Rio de Janeiro Alla Cherkasova. Pojedynek obfitujący w akcje techniczne, pełen walki na najwyższym światowym poziomie i kolejna walka dla AZS AWF Warszawa. Alla Cherkasova wygrywa 10:7. Stan meczu 15 : 11 dla AZS AWF Warszawa.

Emocje sięgają zenitu. Dwa pojedynki do końca meczu i wrocławscy kibice, wspierają swych zawodników. Wciąż wierzą w sukces swojego zespołu. Nie zawiedli się. Znakomity pojedynek w kategorii wagowej do 97 kg, styl wolny. Rosjanin Minkailov Zalimkam ( AZ SUPRA BROKERS Wrocław) wygrywa 6:0 z Azerem Magomedrasulem Gazimagomedovem. Wrocławscy kibice, pełni wiary w kapitana ekipy AZ SUPRA BROKERS Łukasza Banaka. To on daje zwycięstwo drużynie z Wrocławia. Ciężki bój z młodym warszawskim zapaśnikiem Marcinem Luto i wygrana 6:0. Drugie w sezonie zwycięstwo ekipy AZ SUPRA BROKERS Wrocław. Wrocławianie odnoszą zwycięstwo, które na dzień dzisiejszy daje im prowadzenie w grupie „B” PWPW KLZ.

AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW vs AZS AWF WARSZAWA 17 : 15

FW 48 kg Zapasy kobiet

JESSICA BLASZKA : ANNA ŁUKASIAK (0:3) ( 0:2pkt.tech.)

FS 57 kg Styl Wolny

MAGOMEDSULTANOV ZELIMKAN : ADRIAN WAGNER (4:0) (12:0)

GR 66 kg Styl klasyczny

DAWID KARECIŃSKI : ROMAN PACURKOWSKI (1:3) (4:8)

FW 58 kg

TATIANA KIT : ANHELINA LYSAK (1:3) (2:4)

FS 74 kg

ERYK MAJ : PAVLO KIPEN (1:3) (3:4)

GR 85 kg

FILIP CHRZĄSZCZ : MAKS ZAKHARCZUK (3:0) (3:0)

FW 69 kg

ADELA HANZLICKOVA : ALLA CHERKASOVA (1:3) (7:10)

FS 97 kg

MINKAILOV ZELIMKHAN : GAZIMAGOMEDOV MAGOMEDRASUL

(3:0) (6:0)

GR 130 kg

ŁUKASZ BANAK : MARCIN LUTO (3:0) ( 6:0)

 

KS UNIA RACIBÓRZ vs BUDOWLANI ŁÓDŹ

11.10.2017 ARENA RAFAKO RACIBÓRZ

Zwycięstwo śląskich wojowników zapaśniczej maty.

Arena RAFAKO Racibórz i mecz wicemistrza Polski PWPW KLZ z roku ubiegłego, drużyny KS UNIA Racibórz z beniaminkiem ligi, drużyną Budowlanych Łódź. Tradycyjnie w Raciborzu komplet znającej się na zapasach publiczności i atmosfera sportowego święta. W składach obu ekip zapaśnicze gwiazdy światowego formatu. Drużyna gospodarzy z mocnym Adrianem Hajdukiem (57 kg), Mateuszem Wolnym (85 kg), Sebastianem Jezierzańskim (97 kg). Goście natomiast w swym składzie z Martiną Kuenz, (69kg), Edwardem Barsagjanem, Kamilem Skaskiewiczem i Lenką Hockovą.

Mecz rozpoczyna się walką Agaty Walerzak z Rumunką Madaliną Linguraru. Kibice oglądali walkę pełna prób akcji i olbrzymiej determinacji obu zawodniczek. Niestety żadnej z nich nie udało się zdobyć upragnionych punktów technicznych. Walka zakończyła się remisem 0:0.

57 kg w stylu wolnym. Swoją sportowa klasę potwierdził Adrian Hajduk, który zwyciężył młodego reprezentanta Budowlanych przez przewagę techniczna 12:0. Unia obejmuje prowadzenie 4:1.

Kategoria wagowa do 66 kg w stylu klasycznym. Reprezentant gospodarzy Arkadiusz Gucik sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom i pokonuje na punkty 2:1 Edwarda Bersegjana. Edward Barsegjan to aktualny Mistrz Polski z kategorii wagowej do 59 kg i wicemistrz Europy z roku 2009. Arkadiusz Gucik wykonał udana akcję – wózek w parterze i ta właśnie akcja dała raciborskiemu zapaśnikowi upragnione zwycięstwo. Unia Racibórz umacnia się na prowadzeniu.

Walka pomiędzy Agnieszką Król (KS Unia Racibórz ) i Lenką Hockovą przez dwie rundy obfitował w próby akcji technicznych, ale i też znakomite czucie tych ataków. Wynik walki przez 5.50 minut walki to 0:0.

Na niespełna 10 sekund przed końcem walki, Lenka Hockova wykorzystała próbę akcji Agnieszki Król, umiejętnie wyczuła rywalkę i zaliczyła swoje dwa punkty. Trzy punkty za zwycięstwo Lenki Hockovej dla Budowlanych Łódź. Wynik meczu po tej walce to 8: 5.

W kategorii wagowej 74 kg styl wolny zaprezentowali się Andrzej Sokalski (KS Unia Racibórz ) i Bartłomiej Żuraw (Budowlani Łódź). Początek walki wyrównany. 20 sekund przed końcem pierwszej rundy Andrzej Sokalski obejmuje prowadzenie 2:0, wykonując wózek. Na początku drugiej rundy kolejne udane akcje Andrzeja Sokalskiego o prowadzenie w walce 5:0. Spokojna realizacja planu walki i Mistrz Polski, Andrzej Sokalski wygrywa 9:0 .

Ulubieniec raciborskiej publiczności Mateusz Wolny, w kategorii wagowej do 85 kg, zmierzył się Krzysztofem Niklasem. Krzysztof Niklas , to „młody wilk” PWPW KLZ, mistrz świata kadetów, Mistrz Polski juniorów. Doświadczenie i sportowa klasa Mateusza Wolnego z upływam czasu walki zdecydowało o uzyskaniu przewagi punktowej już pierwszej walce. Mateusz Wolny mocno pracuje w stójce. Wykorzystuje parter i wynosząc do góry Niklasa wykonuje rzut. Krzysztof Niklas nie odpuszcza i zdobywa punkt. To determinuje działania Wolnego na macie, który już po chwili sprowadza do parteru młodego zawodnika z Łodzi i kolejne 2 punkty zdobywa Mateusz Wolny. Druga runda walki to ambitna postawa wychowanka Cartusii Kartuzy, w barwach Budowlanych. Sprowadzenie do parteru i już tylko 4:3 dla Wolnego. Zażarty bój w kolejnych minutach walki. Aktywne ataki młodego zawodnika gości i spokój raciborskiego mistrza maty.

Walka kończy się wynikiem 4:3 dla Mateusza Wolnego.

Waga do 69 kg , zapasy kobiet i spotkanie pomiędzy Martiną Kuenz ( Budowlani Łódź ) i Agatą Tatar ( KS Unia Racibórz ). Austriaczka w drużynie Budowlanych błyskawicznie przystąpiła do ataku. Udane akcje w parterze, 6:0 i położenie na plecy zawodniczki gospodarzy. Stan meczu 14:10 dla Unii Racibórz. Mecz jeszcze nie jest rozstrzygnięty.

Walka w kategorii wagowej do 97 kg, w stylu wolnym, dostarczyła kolejnych sportowych emocji. Dwaj doskonali zawodnicy. Sebastian Jezierzański (KS Unia Racibórz ) i Kamil Skaskiewicz ( Budowlani Łódź). Obaj zawodnicy prezentują podobny poziom sportowy. Znakomicie znają się na zapaśniczym rzemiośle. Oglądaliśmy twardy, wyrównany zapaśniczy bój. 0:0 . Remis w pojedynku i Unia Racibórz już o krok od zwycięstwa. 15:11 przed ostatnią walką. Tylko zwycięstwo przez przewagę techniczną lub położenie na łopatki, może dać remis drużynie z Łodzi. Kategoria do 130 kg styl klasyczny. W tym zapaśniczym boju, już na początku pierwszej rundy, zwycięstwo przez położenie na łopatki daje swojej drużynie Mateusz Zybała. Mateusz Zybała to Joker w drużynie gospodarzy, który za tę walkę dostaje 5 pkt dla swojej drużyny. Młody śląski gladiator maty pokonuje Rafała Cyrana i Unia Racibórz świętuje swoje pierwsze zwycięstwo w drugim sezonie PWPW KLZ. Mateusz Zybała świętuje natomiast swój pierwszy tytuł MVP meczu PWPW KLZ.

Raciborzanie włączają się do walki o awans do rozgrywek play off. Grupa „B” to rywalizacja drużyn o bardzo wyrównanym potencjale sportowym i każdy mecz, a nawet punkt, jest niezmiernie ważny.

UNIA RACIBÓRZ vs BUDOWLANI ŁÓDŹ 20 : 11

FW 48 kg Zapasy kobiet

AGATA WALERZAK : MADALINA LINGURARU (0:0) (0:0pkt.tech.)

FS 57 kg Styl Wolny

ADRIAN HAJDUK : ZHOSEF BAGHRAMYAN (4:0) (12:0)

GR 66 kg Styl klasyczny

ARKADIUSZ GUCIK : EDWARD BARSEGJAN (3:1) ( 2:1)

FW 58 kg

AGNIESZKA KRÓL : LENKA HOCKOVA (0:3) (0:2)

FS 74 kg

ANDRZEJ SOKALSKI : BARTŁOMIEJ ŻURAW ( 9:0) (3:0)

GR 85 kg

MATEUSZ WOLNY : KRZYSZTOF NIKLAS (3:1) (4:3)

FW 69 kg

AGATA TATAR : MARTINA KUENZ (0:4) (0:6)

FS 97 kg

SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI : KAMIL SKASKIEWICZ (1:1) (0:0)

GR 130 kg

MATEUSZ ZYBAŁA : RAFAŁ CYRAN (4:0) (4:0)

Comments are closed.