PWPW KLZ: „SPARTAŃSCY WOJOWNICY” W NATARCIU!

PWPW KLZ: „SPARTAŃSCY WOJOWNICY” W NATARCIU!

Drużyna AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski, lider grupy „A” podejmował w swoim kolejnym meczu beniaminka PWPW KLZ, ekipę LOTTO ZAPASY Bydgoszcz. Lider rozgrywek i ubiegłoroczny Mistrz Polski nie zastosował w tym spotkaniu taryfy ulgowej dla najmłodszej drużyny ligi. Atmosfera spotkania, tradycyjnie w Piotrkowie Trybunalskim doskonała. Wypełniona po brzegi hala OSiR „Relax”. Głośny doping, techniczne fajerwerki w walkach, bogaty repertuar akcji technicznych i pokaz siły aktualnych Mistrzów Polski. Tak w skrócie możemy opisać ten mecz. Drużyna gospodarzy dokonała zmian w porównaniu z poprzednimi meczami.  Na macie mogliśmy oglądać  Angelikę Dytrych (48 kg), Natalię Strzałkę (69kg) i Krzysztofa Bieńkowskiego (74kg). Goście przyjechali na mecz z liderem grupy bez Bartosza Dorosza ( 130 kg), którego zastąpił Rafał Formela.

Mecz rozpoczął się nietypowo, bowiem od kategorii wagowej do 85 kg, w stylu klasycznym. To bardzo mocne otwarcie meczu, bowiem kibice mogli dopingować współczesnego herosa maty, Zhana Belenyuka z Ukrainy. Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro, w barwach AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzył się z doświadczonym Jakubem Timem. Jakub Tim to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski seniorów. Walka  pierwszej rundzie była wyrównana. Jakub Tim stawił czoła znakomitemu zawodnikowi z Ukrainy. Dopiero w końcówce rundy Zhan Belenyk sprowadził do parteru, wykonał udane akcje wózkowe i objął prowadzenie 7:0. Jakub Tim sprytnie wyszedł z pozycji parterowej ,czym zaliczył swój pierwszy punkt. Runda zakończyła się wynikiem 7:1. W drugiej rundzie Zhan Belenyuk kontynuował swój plan walki. Prowadzenie do parteru, wózki i przewaga techniczna 13:1. Prowadzenie w meczu obejmuje ekipa ubiegłorocznego Mistrza Polski.n Kolejne pojedynki dostarczają kibicom wielu emocji. Oglądaliśmy bogaty repertuar akcji technicznych. Zawodnicy walczyli w sposób otwarty i kibice nie mogli narzekać, na widowiskowość tego zapaśniczego spektaklu. Zawodnicy AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski dominowali w swoich pojedynkach. Zwycięstwa przez przewagi techniczne. W kategorii wagowej do 66 kg -wicemistrz świata Mateusz Bernatek potrzebował zaledwie 25 sekund, by pokonać swojego rywala, brązowego medalistę Mistrzostw Polski Sebastiana Bira, który podjął wyzwanie walki mimo drobnej kontuzji. Skutecznie i pewnie wygrała swój pojedynek Katarzyna Mądrowska, która położyła Magdalenę Głodek na łopatki. Było to jedyne zwycięstwo  „łopatkowe” w tym meczu. Bliski zdobycia upragnionego punktu dla drużyny LOTTO ZAPASY Bydgoszcz był Łukasz Górzyński ( 74 kg ), który uległ co prawda Krzysztofowi Bieńkowskiemu 9:0, ale kilka jego ataków mogło zakończyć się zdobyczą punktową. Zdobyty punkt techniczny w walce przegranej na punkty daje zapis walki 3:1. Punkty dla swojej drużyny zdobyła natomiast Natalia Strzałka – Joker w ekipie AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Młoda zawodniczka gospodarzy pokonała Paulinę Kontną na punkty 10:0.

Ostatnia walka meczu zakończyła się błyskotliwym zwycięstwem kapitan drużyny piotrkowskich Spartan” Radosława Grzybickiego. Przewaga techniczna w walce z Rafałem Formelą – 12:0.

Mecz zakończył się rekordowym zwycięstwem piotrkowian  35 : 0. Zawodnicy z Bydgoszczy dostali solidną  lekcję zapasów od  mistrzów z Piotrkowa Trybunalskiego. Znając ambicje i pracowitość zawodników gości, wyciągną z tej lekcji odpowiednie sportowe wnioski. W Bydgoszczy powstała dobra drużyna, która chce walczyć i jeszcze będziemy mogli pisać o jej sukcesach.  Mistrzowie Polski już szykują się do rundy rewanżowej, w której będą równie mocni. Po III kolejkach PWPW KLZ w grupie „A” na prowadzeniu AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 

AKS  MADEJ  WT  PIOTRKÓW TRYBUNALSKI vs LOTTO ZAPASY BYDGOSZCZ – 35:0      

  

48 kg -FW -zapasy kobiet

 Angelika Dytrych                   v        Monika Klepuszewska          ( 4::0 ) (pkt. Tech. 12:0 )

 

57 kg -styl wolny

 Adam Bieńkowski                  v        Adam Górzyński (J)            ( 4:0 )       ( 14:2 )

 

66 kg -GR – styl klasyczny

Mateusz Bernatek                   v        Sebastian Bir               ( 4:0 )    ( 12:0 )

 

58 kg  FW

Katarzyna Mądrowska            v     Magdalena Głodek       ( 4:0 )     ( 2:2 )

 

74 kg  FS

Krzysztof Bieńkowski             v        Łukasz Górzyński        (3:0 )       ( 9:0 )

 

85kg  GR

Zhan Belenyuk                      v       Jakub Tim                     ( 4: 0 )       ( 13:1 )

 

69 kg FW

Natalia Strzałka (J)                         v        Paulina Kontna               (4:0 )        ( 10:0)

 

97 kg FS

Zbigniew Baranowski               v     Łukasz Dublinowski        ( 4 : 0 )    ( 13:0 )

 

130 kg  GR

Radosław Grzybicki                   v    Rafał Formela                    ( 4:0 )     ( 12:0 )

 

MVP : RADOSŁAW GRZYBICKI (AKS MADEJ WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski)

 

 

 

 

Comments are closed.