PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza – Raport III kolejki spotkań – Grupa „A”

PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza  –  Raport  III kolejki spotkań – Grupa „A”

Zapaśnicze zmagania nabierają rozpędu.  Drużyny grupy „A” zakończyły III kolejkę spotkań. Tym samym zakończyły rywalizację w kategoriach wagowych :

 

Zapasy kobiet : 48 kg, 58 kg, 69 kg

Styl wolny : 57 kg, 74 kg, 97 kg

Styl klasyczny : 66 kg, 85, kg,130 kg.

 

Przed ekipami grupy „A” runda rewanżowa, w której będą rywalizować zawodniczki i zawodnicy nstp. kategorii wagowych :

 

Zapasy kobiet : 53 kg, 63 kg, 75 kg

Styl wolny : 65 kg, 86 kg, 125 kg

styl klasyczny : 59 kg, 75 kg, 98 kg.

 

III kolejka meczowa w grupie „ A” to mecze w Radomiu i Piotrkowie Trybunalskim.

 

W poniedziałkowym (30.10.2017) spotkaniu na szczycie – mecz o pozycje wicelidera grupy zmierzyły się drużyny – Boruta -Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz& Radom i WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań.. Mecz ten wzbudzał ogromne emocję i był nie lada gratką dla sympatyków sportu zapaśniczego. W składach meczowych obu drużyn olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.  Stawką pojedynku była druga lokata w grupie po pierwszej rundzie sesji zasadniczej PWPW KLZ. Oba zespoły wystawiły swoje najmocniejsze składy i publiczność w Radomiu miała okazje podziwiać  bardzo ciekawe i stojące na najwyższym światowym poziomie walki . Zmagania kandydatów do drugiej pozycji w grupie, to walki zacięte i wyrównane oraz walki, które zaskoczyły wynikami zagorzałych kibiców ligi. Na uwagę zasługuje postawa Roksany Zasiny, walczącej w kategorii wagowej do 58 kg. Zgierska zawodniczka stworzyła emocjonujący spektakl walki, podczas boju z Katarzyną Krawczyk. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata zwyciężyła 4:1, wracającą do wysokiej formy olimpijkę z Rio de Janeiro Katarzynę Krawczyk. Przez  ponad pięć minut walki na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.  Na niespełna 40 sekund przed końcem pojedynku Roksana Zasina wykonała efektowną akcję techniczną, która jak się okazało dała jej zwycięstwo w tej bardzo wyrównanej walce. Swoja sportową klasę potwierdził  Radosław Baran (WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań ) – olimpijczyk z Rio de Janeiro, który w ciekawej walce pokonał na punkty pretendującego do najwyższych sportowych laurów, Młodzieżowego wicemistrza Europy Mateusza Filipczaka. Kibice z pewnością przecierali oczy ze zdumienia po porażce brązowej medalistki olimpijskiej Moniki Michalik. Być może, porażka z wicemistrzynią Świata i wicemistrzynią Europy  Taybe Yusein z Bułgarii (Boruta – Olimpijczyk WT Zgierz&Radom), mogła się przydarzyć, ale rozmiary porażki z pewnością kibiców nieco zdziwiły – ( 0:12 ).

Mecz w Radomiu był bardzo ciekawym widowiskiem sportowym, emocję meczowe trwały do ostatnich pojedynków, bo wynik meczu cały czas był otwarty. Większą skutecznością swoich poczynań wykazali się jednak gospodarze i to oni cieszą się z drugiej pozycji w grupie „A”.

Mecz zakończył się wynikiem 18:15 dla Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom. Wynik zadawała gospodarzy, ale i daje spore nadzieje na rewanż ekipie z Poznania. Kibice PWPW KLZ, mogą być pewni, że w grupie „A” na brak emocji narzekać nie będą. Runda rewanżowa zapowiada  sporą  dawkę dramaturgii i walk na najwyższym sportowym poziomie.

 

 

Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom v WZS WKS Grunwald                                                                                                       -KS Sobieski Poznań

 

18                                  :                            15

 

 

48 kg -zapasy kobiet

Migliena Selishka v Iwona Matkowska (3:1 ) (pkt. Tech. 6:5)

 

57 kg FS – styl wolny

Iwan Izdebski v Oleksandr Izdebski (3:1) ( 8:3 )

 

66 kg GR -styl klasyczny

Michał Kośla v Domink Sikora (4:0 ) ( 13:0 )

 

58 kg FW

Roksana Zasina v Katarzyna Krawczyk (3:1 ) ( 4:1 )

 

74 kg FS

Marcin Majka v Bartosz Dobicki ( 0:3 ) ( 0:2 )

 

85 kg GR

Arkadiusz Kułynycz v Tadeusz Michalik ( 0:3 ) ( 0:6 )

 

69 kg FW

Taybe Yusein v Monika Michalik (4:0 ) ( 12:0 )

 

97 kg

Mateusz Filipczak v Radosław Baran ( 0:3 ) ( 4:0 )

 

130 kg GR

Rafał Płowiec v Marcin Olejniczak ( 1:3 ) ( 1 :4 )

 

MVP : TAYBE YUSEIN ( Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz& Radom )

Sędzia spotkania: Andrzej Olszewski

 

 

31.10.2017

OS i R  „RELAX” Piotrków Trybunalski

 

W drugim meczu grupy „A”  ubiegłoroczny Mistrz Polski i lider grupy „A” rozgrywek PWPW KLZ, AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski podejmował ekipę beniaminka ligi LOTTO ZAPASY Bydgoszcz. Zapaśnicze święto w Piotrkowie, jak przy okazji każdego zapaśniczego wydarzenia w tym mieście. Wyśmienita, znająca się na zapasach publiczność, oprawa meczu i klimat wielkiej sportowej uczty. Zawodnicy gospodarzy, na dzień dzisiejszy wydają się być zdecydowanym liderem rozgrywek pod względem sportowym. W każdym meczu prezentują znakomitą formę i co najważniejsze rozpieszczają kibiców, pokazując piękno sportu zapaśniczego. Bogaty repertuar akcji technicznych, dużo sportowej „agresji” w poczynaniach na macie. Gospodarze okazali się być surowymi nauczycielami dla najmłodszej drużyny ligi. Ekipa z Bydgoszczy buduje zespól, poznaje ligę. Mecz w Piotrkowie dostarczył im z pewnością wielu sportowych doświadczeń. Należy docenić ambicję gości, ale w meczu z Mistrzami Polski, nie byli w stanie nawiązać walki. W ekipie gospodarzy za swoje pojedynki wyróżnić trzeba wszystkich zawodników, bowiem pokazali swoje sportowe umiejętności i dali kibicom okazje zobaczyć wiele ciekawych akcji. Sympatycy ligi zwrócili na pewno uwagę na dynamikę i skuteczność ataku wicemistrza Świata Mateusza Bernatka. Znakomicie taktycznie , wręcz po profesorsku rozegrał swój pojedynek Zbigniew Baranowski (97 kg). Bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci w ekipie gospodarzy, którzy pewnie wygrali swoje walki. Angelika Dytrych, Natalia Strzałka i Krzysztof Bieńkowski zadebiutowali w zmaganiach ligi sezonu 2017/2018. Błyskotliwym zwycięstwem mecz zakończył kapitan piotrkowskiej ekipy Radosław Grzybicki, pokonując debiutującego w lidze Rafała Formelę –  (12:0 ).  Radosław Grzybicki został wybrany MVP tego meczu. Drużyna AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski liderem grupy „A” rozgrywek PWPW KLZ.  Piotrkowscy „Spartanie” nie zwalniają tempa i już zapowiadają „zapaśniczą moc w rundzie rewanżowej. Młoda ekipa beniaminka ligi LOTTO ZAPASY Bydgoszcz, ma chwilę na przygotowania do kolejnych trudnych meczy.  Zawodnicy LOTTO ZAPASY Bydgoszcz pokazali się w pierwszej części sezonu z dobrej strony. Ambicja i olbrzymia determinacja w walce to atuty tej drużyny. Nie odnieśli jeszcze zwycięstwa na macie, ale wygrali bogate doświadczenia, które będą procentować w przyszłości.

 

AKS  MADEJ  WT  PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

                                                                   v

                                                                           LOTTO ZAPASY BYDGOSZCZ

 

 

                                      35                        :                           0      

 

 

48 kg -FW -zapasy kobiet

 

Angelika Dytrych                   v        Monika Klepuszewska          ( 4::0 ) (pkt. Tech. 12:0 )

 

57 kg -styl wolny

 

Adam Bieńkowski                  v        Adam Górzyński (J)            ( 4:0 )       ( 14:2 )

 

66 kg -GR – styl klasyczny

 

Mateusz Bernatek                   v        Sebastian Bir               ( 4:0 )    ( 12:0 )

 

58 kg  FW

 

Katarzyna Mądrowska            v     Magdalena Głodek       ( 4:0 )     ( 2:2 )

 

74 kg  FS

 

Krzysztof Bieńkowski             v        Łukasz Górzyński        (3:0 )       ( 9:0 )

 

85kg  GR

 

Zhan Belenyuk                      v       Jakub Tim                     ( 4: 0 )       ( 13:1 )

 

69 kg FW

 

Natalia Strzałka (J)                         v        Paulina Kontna               (4:0 )        ( 10:0)

 

97 kg FS

 

Zbigniew Baranowski               v     Łukasz Dublinowski        ( 4 : 0 )    ( 13:0 )

 

 

130 kg  GR

 

Radosław Grzybicki                   v    Rafał Formela                    ( 4:0 )     ( 12:0 )

 

MVP : RADOSŁAW GRZYBICKI (AKS MADEJ WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski)

 

 Sędzia spotkania : Jakub Szczepaniak.

 

 

 

Comments are closed.