Europa zachwycona PWPW KLZ!!!

Europa zachwycona  PWPW KLZ!!!

14 listopada we Wrocławiu, odbyła się europejska konferencja szkoleniowa trenerów sportu zapaśniczego.   W obradach uczestniczyło trzynastu trenerów kadr narodowych z Danii, Szwecji, Norwegi, Estonii, Litwy, Niemiec, Czech i Węgier. Inicjatorem spotkania trenerów na szczeblu europejskim, był trener kadry olimpijskiej Danii, polski szkoleniowiec sportu zapaśniczego – Szymon Kogut.

W ramach spotkania, koordynatorzy kadr narodowych omawiali wspólny projekt szkoleniowy, który już wchodzi w fazę realizacji. Ustalono wspólny kalendarz startów, zgrupowań i konferencji trenerskich. Ta nowatorska inicjatywa współpracy szkoleniowej wzbudziła duże zainteresowanie wśród państw, które chcą podnosić poziom szkolenia swoich zawodników, w oparciu o współpracę z innymi krajami.

Po zakończonych rozmowach na temat realizacji wspólnych działań, trenerzy zostali zaproszeni na mecz PWPW KLZ. Wszyscy trenerzy, którzy oglądali mecz, wyrażali się w samych superlatywach na temat organizacji, realizacji i poziomu sportowego meczu, który mieli okazję zobaczyć. W opiniach uznanych fachowców, PWPW KLZ, to znakomita  promocja sportu zapaśniczego. Przy okazji rozmawiano, na temat zapaśniczych rozgrywek europejskich w formule PWPW KLZ.

 

Comments are closed.