Marcin Tybura przegrywa z byłym mistrzem na gali w Sydney

Marcin Tybura przegrywa z byłym mistrzem na gali w Sydney

Marcin Tybura po raz kolejny udowodnił, że może mierzyć się z najlepszymi zawodnikami MMA na świecie. Po zwycięstwie nad Andreiem Arlovskim w czerwcu tego roku Tybura stanął naprzeciw kolejnego byłego mistrza UFC Fabricio Werduma. Pomimo przegranej na punkty Marcin zaprezentował się dobrze w pięciorundowym pojedynku. Miał swoje bardzo dobre momenty i trafienia, po których były mistrz kategorii królewskiej był w tarapatach. Polak również kondycyjnie udźwignął trudy tej walki i warto tutaj zaznaczyć, że był to jego pierwszy dwudziestopięcio minutowy pojedynek. Tybura do ostatnich sekund walki zachował na tyle sił, że był w stanie w ostatniej rundzie kilkukrotnie sprawić duże kłopoty swojemu rywalowi.

Niestety po trzech zwycięstwach z rzędu Marcin Tybura zanotował przegraną, jednak nie porażkę. Śmiało można stwierdzić, że na Marcina czeka jeszcze kilka ciekawych walk w UFC, co w wywiadzie po walce wyraził również Brazylijczyk, chwaląc Polaka i powtarzając, że czeka na niego długa kariera w federacji UFC.

Były mistrz Fabricio Werdum w Sydney zanotował drugie zwycięstwo z rzędu i wyraził chęć i gotowość do walki o pas. Czy zatem w najbliższym czasie zobaczymy starcie Brazylijczyka z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej Stipem Miociciem? Wydaje się to nieuniknione.

 

Comments are closed.