Narodowa Gala Boksu na stadionie PGE Narodowy w 2018 roku!

Narodowa Gala Boksu na stadionie PGE Narodowy w 2018 roku!

Poznaliśmy kilka szczegółów odnośnie planowanej na maj 2018 roku gali sportów walki, która ma odbyć się na PGE Narodowym w Warszawie. Choć wydarzenie to nosi nazwę Narodowa Gala Boksu, to już wiemy, że nie tylko zmagania pięściarzy będzie można oglądać tego dnia. Poza walkami bokserskimi, w których na pewno zobaczymy Mariusza Wacha w walce wieczoru, odbędą się również pojedynki w formule kickboxingu oraz w MMA.

Jak na razie jedynym zapowiedzianym pojedynkiem promującym galę jest starcie Artura Binkowskiego z Marcinem Najmanem, który jest również organizatorem Narodowej Gali Boksu. Nadal nie znamy nazwisk rywali pozostałych zawodników, którzy mają pojawić się w ringu na stadionie PGE Narodowy. Jak zdradził Marcin Najman, dla Mariusza Wacha na walkę wieczoru szykowany jest rywal z „mocnym” nazwiskiem, pod uwagę brany jest między innymi Tyson Fury, który właśnie zapowiedział powrót na ring na wiosnę przyszłego roku. Organizatorzy planują również doprowadzić do rewanżowej walki pomiędzy Ewą Piątkowską i Ewą Brodnicką. Piątkowska, która na pewno wystąpi na stadionie, zdradziła, że rozmowy organizatorów z Ewą Brodnicką i jej managementem zostały już podjęte.

W formule kickboxingu kibice sportów walki w maju na stadionie PGE Narodowy będą mogli zobaczyć między innymi jednego z najmocniejszych polskich zawodników kategorii ciężkiej Tomasza Sararę. Nie wiemy jednak, z kim skrzyżuje on rękawice.

W formule MMA zapowiadana jest na razie walka Mariana Ziółkowskiego, jednak jak w przypadku wcześniejszych zawodników nie znamy jeszcze nazwiska jego rywala.

Narodową Galę Boksu ma również uświetnić pojawienie się na stadionie Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe, a także występy artystów w tym Edyty Górniak. Patronat honorowy nad całym wydarzeniem objęła minister Anna Maria Anders, ponieważ gala ma również mieć charakter święta narodowego i uczcić 74 rocznicę zwycięstwa pod Monte Casino.

Narodowa Gala Boksu odbędzie się 25 maja w Warszawie na stadionie PGE Narodowy.

Wywiad z Marcinem Najmanem (ringpolska.pl):

 

Wywiad z Ewą Piątkowską (ringpolska.pl):

 

 

 

Comments are closed.