Zapowiedź IV kolejki PWPW KLZ- Grupa A i B. Mecze w Poznaniu i Warszawie

Zapowiedź IV kolejki PWPW KLZ- Grupa A i B. Mecze w Poznaniu i Warszawie

IV kolejka PWPW KLZ  

 

GRUPA „A”

28.11.2017 – Hala Sportowa KS Sobieski  Poznań

Transmisja KLZ TV godz. 18.00

 

WZS WKS Grunwald – KS Sobieski  Poznań     vs.        LOTTO Zapasy Bydgoszcz

 

Pojedynek drużyn grupy „A”, które już przed startem kolejnego sezonu PWPW KLZ miały określone całkiem odmienne cele.

Goście, beniaminek rozgrywek PWPW KLZ, traktują swój start w tegorocznych rozgrywkach jako poligon doświadczalny. To ma być dla nich sezon zbierania doświadczenia sportowego i organizacyjnego. Chociaż w sferze organizacyjnej ekipa LOTTO Zapasy Bydgoszcz już prezentuje najwyższy poziom, to jeżeli chodzi o dokonania na macie, czeka ją jeszcze sporo pracy. Poznańscy wojowie to drużyna, która wciąż rywalizuje o drugie miejsce w grupie, premiowane awansem do play-off. To, czy WZS WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań awansuje do dalszej części rozgrywek PWPW KLZ, rozstrzygnie się częściowo w meczu z beniaminkiem ligi. Poznaniakom potrzebna do awansu jak największa liczba punktów meczowych, o które walczyć będą z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. To pierwszy krok do wykonania przez ekipę z Poznania. Drugi to już bezpośrednie starcie z Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom, które decydować będzie o składzie drużyn, rywalizujących w play-off. Pierwsze miejsce w tej grupie zarezerwowane już jest dla drużyny Mistrza Polski z ubiegłego sezonu, AKS Madej Wrestling – Team Piotrków Trybunalski.

Poznańskiej drużynie o punkty w meczu z LOTTO Zapasy Bydgoszcz wcale nie będzie łatwo, bowiem w rundzie rewanżowej bydgoskie „Kozły” wydają się być dużo silniejsze. W kategorii wagowej 59 kg -styl klasyczny, w bydgoskiej ekipie, walczyć będzie wielokrotny medalista i Mistrz Polski, Marcin Kunysz. 75 kg styl klasyczny to doświadczony i wciąż groźny Jakub Tim. Bydgoszczanie mają jeszcze przygotowanych kilka niespodzianek w składzie, które mocno utrudnią poznaniakom zbieranie punktów meczowych. W ekipie gospodarzy oglądać zapewne będziemy najmocniejszy skład z medalistkami Igrzysk Olimpijskich- Agnieszką Wieszczek – Kordus i Moniką Michalik na czele. Kibice w Poznaniu dopingować będą dwukrotnej uczestniczce Igrzysk Olimpijskich, Iwonie Matkowskiej i olimpijczykom z Rio de Janeiro- Katarzynie Krawczyk i Radosławowi Baranowi.

Mecz w Poznaniu to kolejne starcie o wysoką stawkę. Emocje i najwyższy poziom sportowy gwarantowane. Dodając wyśmienitą poznańską publiczność i atmosferę meczu, trzeba koniecznie być na tym spotkaniu lub obejrzeć w KLZ TV.

 

GRUPA „B”

29.11.2017 – Pawilon sportów walki – AWF Warszawa

TRANSMISJA KLZ TV godz.18.00

AZS  AWF WARSZAWA   vs   AZ Supra Brokers Wrocław                                                                                       

 

Zapaśniczy mecz o wszystko dla drużyny warszawskiej AZS AWF. Drużyna gospodarzy ma na koncie trzy punkty i by pozostać w walce o rozgrywki play-off PWPW KLZ, musi zwyciężyć w meczu z liderem grupy AZ Supra Brokers Wrocław. Wrocławianie są już pewni miejsca w kolejnej fazie rozgrywek ligi. W Warszawie AZ Supra Brokers będzie walczyć o przypieczętowanie awansu z pierwszego miejsca w tabeli grupy B.

Spotkanie w Warszawie przykuwa uwagę sympatyków PWPW KLZ ze względu na kilka ciekawie zapowiadających się pojedynków. W kategorii wagowej 53 kg-zapasy kobiet zmierzą się Anna Łukasiak ( AZS AWF Warszawa ) i brązowa medalistka mistrzostw Świata, Jessica Blaszka (AZ Supra Brokers Wrocław). Zawodniczka gospodarzy to pewny punkt drużyny i w pojedynku z Holenderką będzie chciała udanie otworzyć mecz. W walkach klasyków zobaczymy piątego zawodnika Mistrzostw Świata U-23, Romana Pacurkowskiego (66kg, AZS AWF Warszawa) i Mistrza Polski, Dawida Karecińskiego. Ta walka zapowiada się jako pojedynek wieczoru. Obaj doskonale się znają, wielokrotnie już ze sobą walczyli. Faworytem wydaje się być, będący w mistrzowskiej formie, Roman Pacurkowski, ale Dawid Kareciński to zawodnik, który potrafi wygrywać z każdym.

Sytuacja w grupie jest bardzo ciekawa. Trzy drużyny z miejsc 2-4 mają na swym koncie po jednym zwycięstwie (3pkt) i każdy mecz, każda walka meczowa może stanowić o być albo nie być tych drużyn w fazie play-off.

Comments are closed.