Już za dwa tygodnie gala DSF Kickboxing Challenge 12: Najlepsi z Najlepszych II

Już za dwa tygodnie gala DSF Kickboxing Challenge 12: Najlepsi z Najlepszych II

9 grudnia w restauracji Champions w Warszawie odbędzie się kolejna gala federacji DSF Kickboxing Challenge. Wydarzenie z numerem 12. zatytułowane jest „Najlepsi z Najlepszych II”.

W walce wieczoru Kamil Jenel stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii do 81 kilogramów. Śląski wojownik zdobył tytuł po zdetronizowaniu niepokonanego wcześniej Kamila Ruty na gali DSF Eliminator w Ząbkach. Teraz zmierzy się z Eduardem Andronache.

Kolejnym zawodnikiem, który będzie bronił mistrzowskiego pasa, to znakomity Białorusin Piotr Romankiewicz. Walka odbędzie się w wadze ciężkiej. Romankiewicz zdobył trofeum na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu, pokonując Michała Turyńskiego.

Tego wieczoru na ringu w hotelu Marriott wystąpi również Daniela Omielańczuk, który po utracie kontraktu z UFC zdecydował się na powrót do formuły K-1. Będzie to niewątpliwie gratka dla kibiców sportów walki zobaczyć, jak zaprezentuje się Omielańczuk w tej właśnie formule po latach występów w MMA. Weteran UFC ma przed sobą nie lada wyzwanie – jego przeciwnikiem będzie niepokonany w formule K-1 były brytyjski strongman Oli Thompson. Anglik ma już na swoim koncie również występy w formule MMA, w tym między innymi dwa wygrane pojedynki w KSW.

Kolejnym zawodnikiem, który jest gwarancją dostarczenia kibicom niezapomnianych wrażeń ze względu na wysoki poziom sportowy, jest Dawid Kasperski. Po znakomitym debiucie i efektownym zwycięstwie w walce wieczoru na DSF Kickboxing Challenge 11. Dawid pewnie zmierza po tytuł w kategorii do 86 kilogramów, jednak najpierw musi pokonać w Warszawie Mehdi Buoanona. Warto podkreślić, że Kasperski niedawno wywalczył złoty medal podczas World Games we Wrocławiu i nawiązał współpracę z żywą legendą kickboxingu Nieky Holzkenem, który stanie w jego narożniku.

Podczas DSF KC 12 dojdzie również do zwieńczenia trylogii Juras-Sokół. Będzie to już trzeci pojedynek pomiędzy warszawskim raperem Jerzym „Jurasem” Wrońskim a krakowianinem Piotrem Sokołem. Poprzednia walka była szalenie
zacięta, jednak bardziej doświadczony Juras minimalnie zwyciężył pomimo sporych problemów i liczenia po mocnym ciosie. Zarówno sami zawodnicy, jak i kibice do dziś dyskutują na temat werdyktu tamtej walki, dlatego 9 grudnia po raz trzeci, staną naprzeciw siebie, by w końcu pokazać, który z nich naprawdę jest lepszy.

DSF Kickboxing Challenge 12: Najlepsi z Najlepszych II to także benefis największych biało-czerwonych legend kickboxingu, które rozsławiały Polskę swoimi międzynarodowymi sukcesami w latach 80. i 90. XX wieku. Uhonorowani zostaną: Marek „Punisher” Piotrowski, Przemysław Saleta, Piotr Siegoczyński, Mariusz Cieśliński, Wojciech Cieślak, Robert Złotkowski, Agnieszka Rylik, Iwona Guzowska oraz Marcin „Różal” Różalski, który zresztą ostatnio nawiązał współpracę z federacją i w 2018 roku zadebiutuje na gali DSF Kickboxing Challenge w formule K-1.

Ostatnie bilety na DSF Kickboxing Challenge 12 są dostępne w serwisie Eventim.pl. Transmisja z imprezy na żywo w Canal+ Sport 2 oraz Player.pl.

 

źródło: dsfchallenge.com

Comments are closed.