Bitwa o Play Off – beniaminek walczy ze śląskimi dominatorami zapaśniczej maty

KS Budowlani Łódź vs MKZ Unia Racibórz

Bitwa o Play Off –  beniaminek walczy ze śląskimi dominatorami zapaśniczej maty

W piątej kolejce walk PWPW KLZ, w grupie „B” spotykają się zajmujący ostatnie miejsce w tabeli  KS Budowlani Łódź i wicelider grupy MKZ Unia Racibórz. Zajmowane pozycje w tabeli mogą nieco mylić, bowiem drużyny tej grupy, zajmujące miejsca 2-4, zdobyły po trzy punkty. O kolejności w tabeli decyduje bilans  punktowy zapisu walk ( wygrane-przegrane).

Gospodarze mają dotychczas stoczone trzy mecze, a ich rywale mają rozegrany jeden mecz więcej. Sytuacja dla gospodarzy, wymarzona do ataku na drugą lokatę premiowaną awansem do fazy play off rozgrywek PWPW KLZ. Zadanie nie będzie jednak proste do zrealizowania, bo o awansie myślą też ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski – MKZ Unia Racibórz. Goście wzmocnieni wicemistrzynią Europy Zsanett Nemeth (75 kg) i mający w swoim składzie takie zapaśnicze tuzy jak Dawid Ersetic, Sebastian Jezierzański (86 kg) czy Siarhei Staradup (98 kg), nie ułatwią zadania gospodarzom i będą walczyć o zwycięstwo, które znacznie ich przybliży do zajęcia drugiej lokaty w grupie.

Drużyna z Łodzi, wykorzystała okienko transferowe i dozbroiła swój skład o reprezentanta Armenii Artura Shahinyana (98 kg) i Saida Gadzimagomedova z Rosji (65 kg).

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy Edwardem Barsegjanem ( KS Budowlani Łódź) i  Dawidem Erseticem (MKZ Unia Racibórz), w kategorii wagowej do 59 kg – styl klasyczny. Mistrz Polski, w barwach KS Budowlani Łódź – Edward Barsegjan, zmierzy się z powracającym do wysokiej formy sportowej Dawidem Erseticem.  Zawodnik gości w poprzedniej kolejce zwyciężył Michała Tracza ( AZ Supra Brokers Wrocław).

Mecz w Atlas Arenie  będzie walką dwóch drużyn o bardo podobnym potencjale sportowym. Kibice mogą być pewni, że emocji w tym pojedynku nie zabraknie.

 

GRUPA B

KS Budowlani Łódź vs  MKZ Unia Racibórz   – 05.12.2017 –  godz.18.00

Miejsce: ATLAS ARENA ŁÓDŹ

Transmisja : KLZ TV

 

Comments are closed.