PWPW KLZ – V kolejka – GRUPA „B”

PWPW KLZ – V kolejka – GRUPA „B”

KS Budowlani Łódź  vs   MKZ Unia Racibórz

 

Mecz pomiędzy beniaminkiem PWPW KLZ, KS Budowlani Łódź i ubiegłorocznym wicemistrzem Polski – Unią Racibórz, był meczem o dużą stawkę dla obu drużyn. Przed meczem, obie drużyny z trzema punktami. Unia Racibórz, dzięki lepszemu bilansowi punktowemu zajmowała drugie miejsce w tabeli grupy „B”. Gospodarze zajmowali czwarte miejsce w tabeli, mają jednak jeden mecz więcej do rozegrania. KS Budowlani Łódź, to beniaminek ligowych zmagań, który walczy o awans do play-off . Przed meczem, drużyna gospodarzy mocno wierzyła w pokonanie ekipy śląskich mocarzy. MKZ Unia Racibórz w poprzedniej kolejce nieznacznie uległa liderowi AZ Supra Brokers Wrocław, i w Łodzi uchodziła za faworyta meczu.

Mecz rozpoczął się od walki Julity Omilusik  (KS Budowlani Łódź) i Agaty Walerzak (MKZ Unia Racibórz). Walka z gatunku – doświadczenie kontra młodość. 7:5 –  po pasjonującej walce wygrywa, ta bardziej doświadczona – Julita Omilusik (KS Budowlani Łódź).

W kolejnej walce pozyskany w okienku transferowym przez łódzką drużynę, Said Gadzimagomedov  z Dagestanu,  rywalizował z Arkadiuszem Gucikiem.  Pierwsza runda, to udane ataki na nogi, efektowne akcje i prowadzenie Rosjanina -10:1. W drugiej rundzie Arkadiusz Gucik, który na co dzień walczy w stylu klasycznym, wprawił w osłupienie łódzką publiczność.  Suples z wyniesienia i wózki w wykonaniu Gucika. Zrobił się zapaśniczy horror dla ekipy gospodarzy. Arkadiusz Gucik, wciąż atakował, był  bliski wykonania rzutu biodrowego i tylko kocia zwinność  Saida Gadzimagomedova, uratowała go przed utratą kolejnych punktów. Piękny zapaśniczy bój, kończy się zwycięstwem Saida Gadzimagomedova – 14:11. Sporo  emocji dostarczyły kibicom Natalia Kubaty  (KS Budowlani Łódź) i Agnieszka Król  (MKZ Unia Racibórz). W tym wyrównanym starciu padł remis – 2:2.

Po walce Filipa Roguta (KS Budowlani Łódź) z Sebastianem Jezierzańskim (MKZ Unia Racibórz), śląscy mocarze wychodzą na prowadzenie w meczu 10:7. Doświadczony,  Sebastian Jezierzański pokonuje przez przewagę techniczną, utalentowanego zawodnika gospodarzy. Dramaturgia meczu  wciąż wzrasta, a publiczność owacyjnie świętuje zwycięstwo bohatera drużyny,  Gevorga Sahakyana, który kładzie na łopatki Grzegorza Wanke. Ponownie na prowadzeniu KS Budowlani Łódź – 11:10.

Zapaśnicze święto w Atlas Arenie, rozpoczęło się na dobre, po zwycięstwie Kamila Skaskiewicza (KS Budowlani Łódź) nad Kamilem Wojciechowskim. Kamil Skaskiewicz, zwycięża wysoko  na punkty i zapewnia gospodarzom zwycięstwo w meczu.

Walka w grupie „B” o drugie miejsce premiowane awansem do fazy play-off, trwa, a rozstrzygnięcie tej rywalizacji jest wciąż niewiadomą. Po łódzkiej bitwie w Atlas Arenie, KS Budowlani Łódź, zrobili duży krok, by zrealizować swoje przedsezonowe plany.  MKZ Unia Racibórz, musi zwyciężyć w swej ostatniej potyczce z AZS AWF Warszawa, i liczyć na korzystne dla nich rozstrzygnięcia, w tej wyrównanej rywalizacji grupowej.

 

MVP : GEVORG SAHAKYAN

Sędzia główny: ARTUR MICHALKIEWICZ

KS Budowlani  Łódź  vs   MKZ Unia Racibórz    20 : 12                                                                                          

 

TABELA WYNIKÓW

Kat. wag. KS  Budowlani Łódź Zapis walki Wynik meczu MKZ Unia Racibórz
53 kg JULITA OMILUSIK 3:1 3:1 AGATA WALERZAK
65 kg SAID GAZIMAGOMEDOV 3:1 6:2 ARKADIUSZ GUCIK
59 kg EDWARD BARSEGJAN 0:3 6:5 DAWID ERSETIC
63 kg NATALIA KUBATY 1:1 7:6 AGNIESZKA KRÓL
86 kg FILIP ROGUT 0:4 7:10 SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI
75 kg GEVORG SAHAKYAN 4:0 11:10 GRZEGORZ WANKE
75 kg MARTINA KUENZ 3:0 14:10 ZSANETT NEMETH
125 kg KAMIL SKASKIEWICZ 3:1 17:11 KAMIL WOJCIECHOWSKI
98 kg ARTUR SHAHINYAN 3:1 20:12 SIARHEI STARADUP

 

Comments are closed.