PWPW KLZ – V kolejka -GRUPA „A”: Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom wygrywa w meczu o Play Off

PWPW KLZ – V kolejka -GRUPA „A”: Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom  wygrywa w meczu o Play Off

Mecz o play-ff rozgrywek PWPW KLZ pomiędzy poznańskimi wojami, a zgiersko – radomskimi gladiatorami zapaśniczej maty, to zapaśnicza uczta dla sympatyków sportów walki. Przed meczem nastroje w poznańskiej ekipie były bardzo  bojowe, chociaż matematyczne wyliczenia nie skłaniały do optymizmu. Obie drużyny z sześcioma punktami, jednakże zdecydowanie lepszy bilans za punkty meczowe na korzyść ekipy gości (+22). Gospodarze (+2). Właśnie ten bilans za punkty, tzw. meczowe (stosunek -wygrane-przegrane), spędzał sen z oczu poznańskiej drużynie. Nawet zwycięstwo w meczu, nie zapewniało  poznaniakom,  awansu do fazy play-off.  Mimo tych niezbyt optymistycznych wyliczeń, poznańska drużyna przystąpiła do meczu mocno zmotywowana i żądna rewanżu za porażkę w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Poznańscy wojowie już na początku meczu  zderzyli się ze ścianą zgiersko-radomskiej zapaśniczej mocy. Cztery  pierwsze pojedynki na korzyść zgiersko -radomskich  „Orłów”. Zwyciężają swoje walki : Roksana Zasina (53 kg),  Gor Ogannesyan (65 kg), Przemysław Piątek (59 kg) i Taybe Yusein (63 kg).   Szczególnie podobały się, niepokonana  w PWPW KLZ, Roksana Zasina  oraz pewna i zdecydowana w ataku, Taybe Yusein. Gospodarze swoje pierwsze punkty za zwycięska walkę zdobywają w kategorii wagowej do 86 kg. Michał Bielawski pokonuje Marcina Majkę. Warto odnotować, że Michał Bielawski zdobył dodatkowy punkt, był bowiem Jokerem w ekipie gospodarzy.  Drużyna  WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań, jeszcze dwukrotnie cieszyła się z wygranych walk. Stało się to za sprawą Roberta Barana (125kg) i Tadeusza Michalika (98kg). Tadeusz Michalik pokonał mocnego Ormianina – Karena Abgariana – 10:0. Michalik kontrolował przebieg walki,  pewnie czuł się w parterze i mocno pracował w stójce. Za swoja walkę uzyskał tytuł MVP meczu. To ostatnia dobra wiadomość dla sympatyków poznańskich wojów. Poznaniacy przegrali mecz i muszą zapomnieć o rozgrywkach play off. Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom pokazał  siłę . Determinacja i pewność zapaśniczych gwiazd drużyny  „Orłów” pozwala sądzić, że w ostatnim meczu w rozgrywkach grupowych z LOTTO Zapasy Bydgoszcz , przypieczętują swój awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Kibice w poznańskiej hali KS Sobieski dostali mikołajkowy prezent. Otrzymali go, od zawodników obu drużyn. Otrzymali sporą dawkę zapasów na najwyższym  światowym poziomie.

 

MVP : TADEUSZ MICHALIK, Sędzia główny: Jakub Szczepaniak

WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań    vs   Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom    12 : 21

 

TABELA WYNIKÓW

 

Kat. wag. WZS WKS Grunwald – KS Sobieski  Poznań Zapis walki Wynik meczu Boruta- Olimpijczyk Wrestling Tean Zgierz& Radom
53 kg WERONIKA SIKORA 0:4 0:4 ROKSANA ZASINA
65 kg KAMIL KOSTRUBIEC 0:4 0:8 GOR OGANNESYAN
59 kg SEBATIAN NOWICKI 0:4 0:12 PRZEMYSŁAW PIĄTEK
63 kg KATARZYNA KRAWCZYK 0:4 0:16 TAYBE YUSEIN
86 kg MICHAŁ BIELAWSKI 4::1 4:17 MARCIN MAJKA
75 kg MATEUSZ UŁASEWICZ 1:3 5:20 ARKADIUSZ KUŁYNYCZ
75kg AGNIESZKA WIESZCZEK -KORDUS 1:1 6:21 SOFIYA GEORGIEVA
125 kg ROBERT BARAN 3:0 9:21 MATEUSZ FILIPCZAK
98 kg TADEUSZ MICHALIK 3:0 12:21 KAREN ABGARIAN

 

Comments are closed.