Pławecki i Czerwińska nowymi mistrzami organizacji MFC – wyniki i skróty walk [madfight24.com]

Pławecki i Czerwińska nowymi mistrzami organizacji MFC – wyniki i skróty walk [madfight24.com]

Podczas gali MFC 13, która odbyła się 16 grudnia w Nowej Soli, kibice poznali dwójkę nowych mistrzów organizacji prowadzonej przez Tomasza Makowskiego. Swoje walki mistrzowskie wygrali Emilia Czerwińska oraz Łukasz Pławecki. Gala, która wyprzedała obiekt w Nowej Soli do ostatniego miejsca, składała się z siedmiu walk na zasadach K-1 i jednej na zasadach Muay Thai.

Wydarzenie rozpoczęło się bardzo dobrą walką pomiędzy Patrykiem Kuryłkiem, a Mateuszem Golsztajnem. Był to pojedynek w kategorii do 57 kg i zawodnicy, zgodnie z oczekiwaniami, pokazali w ringu przede wszystkim ogromną szybkość. Patryk Kuryłek, który stoczył swój drugi zawodowy pojedynek, przeważał nad Golsztajnem siłą i precyzją ciosów. Sędziowie jednogłośnie wskazali na zawodnika z Kobyłki

Kolejne zwycięstwo na ringu MFC zanotował walczący bardzo nieszablonowo Wojciech Kazieczko. Podopieczny Patryka Proszka zwyciężył przez TKO z doświadczonym Peterem Baranem ze Słowacji. Kazieczko doprowadzał do kolejnych liczeń rywala niskimi kopnięciami. Jedną z tych akcji możecie zobaczyć poniżej.

Także przed czasem swój pojedynek zakończył Marcin Bodnar, który już w pierwszym starciu zatrzymał Tomasa Klimacka. Walka była jedynym starciem w wadze ciężkiej podczas gali MFC 13.

W kategorii do 74 kg walczyli Kacper Muszyński i Fabian Hundt, który pierwotnie miał być rywalem dla Michała Szmajdy. Szmajda ostatecznie wycofał się z udziału w gali przez kontuzję, a w jego miejsce na karcie walk pojawił się właśnie młody Kacper Muszyński. Reprezentant Polkowic po bardzo wyrównanym pojedynku zremisował z dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi Niemcem.

Bardzo efektownie swoją walkę, jedyną na zasadach Muay Thai podczas gali, zakończył Maciej Zembik. Popularny Zembol swojego rywala Tomasa Cincika posłał na deski bardzo efektownym kolanem w drugiej rundzie. Nagranie tego spektakularnego KO znajdziecie poniżej.

Bardzo cenne zwycięstwo, także przed czasem, zanotował Sławomir Przypis, który pokonał Michala Tomko. Słowak, podobnie jak Peter Baran, walkę skończył z odnowioną kontuzją kolana. Sławek Przypis, reprezentujący Żytkiewicz Team, bardzo pewnie prowadził w walce z bardziej doświadczonym Tomko i już w pierwszym starciu był bliski zakończenia walki przed czasem. Ostatecznie udało mu się to po tej akcji w drugiej rundzie:

W pierwszej walce wieczoru Emilia Czerwińska pokonała, po bardzo wyrównanej walce, Chellinę Chirino z Vos Gymu. Polka bardzo dobrze zaznaczyła końcówkę trzeciej rundy, co biorąc pod uwagę wyrównany przebieg pojedynku, na pewno miało ogromne znaczenie w kwestii werdyktu. Emilia Czerwińska zostaje mistrzynią organizacji MFC i pozostaje czekać na pierwszą obronę pasa, która na pewno odbędzie się w 2018 roku.

Łukasz Pławecki, który wyszedł do swojego trzeciego w tym roku pięciorundowego pojedynku, mierzył się z Denisem Teleshmanem. Mołdawski zawodnik miał okazję walczyć już w Polsce. Niemal równo rok temu pokonał na gali organizacji DSF Rafała Dudka. Pojedynek Teleshman – Dudek zakończył się werdyktem po trzech rundach. Wczorajsza walka z Pławeckim, mimo że zakontraktowana na pięć rund, zakończyła się po niespełna minucie. W jednej z pierwszych akcji Polak trafił rywala niskim kopnięciem czym doprowadził do pierwszego liczenia. Teleshman chciał kontynuować walkę i nawet próbował atakować, ale kolejne niskie kopnięcie Pławeckiego zakończyło pojedynek.

Skrót walki z Facebooka zawodnika:

Wyniki gali:

  • -57 kg: Patryk Kuryłek pok. Mateusza Golsztajna
  • -67 kg: Wojciech Kazieczko pok. Petera Barana TKO 2 runda
  • +91 kg: Marcin Bodnar pok. Tomasa Klimacka TKO 1 runda
  • -74 kg: Kacper Muszyński vs  Fabian Hundt REMIS
  • MT -64 kg: Maciej Zembik pok. Tomasa Cincika KO 2 runda
  • -81 kg: Sławomir Przypis pok. Michala Tomko TKO 2 runda
  • -62 kg: Emilia Czerwińska pok. Chelline Chirino
  • -70 kg: Łukasz Pławecki pok. Denisa Teleshmana przez TKO 1 runda

 

www.madfight24.com

Comments are closed.