Boruta –Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom vs LOTTO Zapasy Bydgoszcz – Walczyli dla kibiców

Boruta –Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom vs LOTTO Zapasy Bydgoszcz – Walczyli dla kibiców

Spotkanie VI kolejki PWPW KLZ w Zgierzu, to ostatni mecz w fazie zasadniczej obu drużyn. Zawodnicy Boruty-Olimpijczyk Wrestling Team już szykują się do rozgrywek play-off, gdzie zmierza się w walce o wielki finał PWPW KLZ z AZ Supra Brokers Wrocław. Bydgoskie Kozły, kończą sezon na etapie fazy zasadniczej.  W ostatnim meczu grupowym ekipa gospodarzy  wystąpiła w zmienionym składzie, ale nie zabrakło największych gwiazd zespołu. Brązowa medalistka Mistrzostw  Świata 2017- Roksana Zasina i wicemistrzyni Europy 2017- Taybe Yusein miały poprowadzić ekipę gospodarzy po kolejne zwycięstwo.

 

Od wygranej przez przewagę techniczną rozpoczęła mecz Roksana Zasina. Pewne zwycięstwo, pokaz kunsztu zapaśniczego rzemiosła i szesnaste zwycięstwo, niepokonanej w PWPW KLZ Roksany Zasiny. Prowadzenie w meczu ekipy gospodarzy trwało krótko, bowiem w kolejnej walce, młody Bartosz Stawinoga, pokazał swój olbrzymi  zapaśniczy potencjał i pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nejmana. Zgiersko-radomscy kibice przecierali oczy ze zdumienia po walce Grzegorza Rutkowskiego z Marcinem Kunyszem ( 59 kg, styl klasyczny). Doświadczony, Marcin Kunysz, odniósł wysokie zwycięstwo na punkty (7:0) i wyprowadził drużynę LOTTO Zapasy Bydgoszcz na prowadzenie w meczu.

 

Światowe gwiazdy sportu zapaśniczego w drużynie gospodarzy nie zawodzą. Potwierdziła to, tegoroczna wicemistrzyni Europy –Taybe Yusein. Wygrywa z młodą zawodniczka bydgoskich Kozłów – Kamilą Pyżewską, przez przewagę techniczną.  Gospodarze wychodzą na prowadzenie w meczu (8:7). Kolejne walki to zwycięstwa zawodników LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Swoje pojedynki wygrali: Krzysztof Sadowik (86 kg, styl wolny) i Jakub Tim (75 kg, styl klasyczny). Goście prowadzili po tych pojedynkach – 14:9. Trzy ostatnie boje należały do gospodarzy. Wygrywają : Sofiya Georgieva (75 kg), Mateusz Filipczak (125 kg, styl wolny) i Łukasz Fafiński (98 kg, styl klasyczny). Szczególnie podobał się publiczności styl zwycięstwa Mateusza Filipczaka. Pewne, przemyślane akcje techniczne wzbudziły również uznanie w oczach sędziego głównego meczu-Artura Michalkiewicza. Mateusz Filipczak został wybrany MVP meczu.

 

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.  Zwycięstwem, wywalczonym w trudnym, wyrównanym boju. Zawodnicy obu ekip pokazali, że szanują swoja publiczność.  Byliśmy świadkami walk pełnych sportowej ambicji, stojących na wysokim poziomie sportowym. Publiczność w zgierskiej hali MOSiR i przed ekranami TVP Sport, z pewnością jest usatysfakcjonowana z poziomu i dramaturgii zapaśniczego widowiska, jakim był mecz Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Drużyna gospodarzy pokazała, że mierzy w finał PWPW KLZ. LOTTO Zapasy Bydgoszcz, to drużyna, która pokazała, że sportowa ambicja i zaangażowanie w tworzenie zespołu ligowego przynosi efekty. Bydgoskie Kozły bodą coraz skuteczniej, w przyszłym sezonie będą jeszcze mocniejsze.

MVP : MATEUSZ FILIPCZAK

Sędzia główny: Artur Michalkiewicz

 

Boruta –Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom vs. LOTTO Zapasy Bydgoszcz   –  21 : 14

Kat. wag. Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team  Zgierz& Radom Zapis walki Wynik meczu LOTTO Zapasy Bydgoszcz
53 kg ROKSANA ZASINA 4:0 4:0 MAGDALENA GŁODEK
65kg MATEUSZ NEJMAN 0:4 4:4 BARTOSZ STAWINOGA
59 kg GRZEGORZ RUTKOWSKI 0:3 4:7 MARCIN KUNYSZ
63 kg TAYBE YUSEIN 4:0 8:7 KAMILA PYŻEWSKA
86 kg MARCIN MAJKA 1:3 9:10 KRZYSZTOF SADOWIK
75 kg MICHA L KOŚLA 0:4 9:14

 

JAKUB TIM
75 kg SOFIYA GEORGIEVA 4:0 13:14 PATRYCJA POCHOWSKA
125 kg MATEUSZ FILIPCZAK 4:0 17:14 ŁUKSZ DUBLINOWSKI
98 kg ŁUKASZ FAFIŃSKI 4:0 21:14 MICHAŁ RUS

 

Comments are closed.