Wielki rewanż na FEN 20!

Wielki rewanż na FEN 20!

Wielki rewanż pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem (8-4) a Arturem Bizewskim (7-1) odbędzie się podczas gali FEN 20 „Next Level”. Będzie to drugie starcie tych zawodników, panowie spotkali się po raz pierwszy również na Torwarze podczas gali FEN 16 w marcu 2017 roku. Wtedy po znakomitym boju lepszy okazał się aktualny mistrz FEN w formule K-1 kategorii ciężkiej Arkadiusz Wrzosek. 

25-letni Wrzosek to młody, niezwykle perspektywiczny zawodnik wagi ciężkiej. Mierzący 201 cm fighter to aktualny mistrz Europy i mistrz Polski Muay Thai. Zdobywał także tytuły mistrza Polski Wushu i medale mistrzostw Polski w tajskim boksie. W 2015 roku był pretendentem do pasa zawodowego mistrza Europy WKU.

W pamięci wszystkich kibiców zapadł szczególnie jego pojedynek własnie z Arturem Bizewskim z marca 2017 roku, kiedy to na warszawskim Torwarze po znakomitym widowisku zwyciężył. Następnie błyszczał podczas 19. edycji, gdy pokonał przez nokaut Nikolaja Falina i został pierwszym mistrzem federacji FEN w formule K-1 w kategorii ciężkiej. Teraz w Warszawie będzie bronił tego trofeum.

Artur Bizewski ma na koncie osiem zawodowych walk K-1, z których cztery ostatnie stoczył dla federacji FEN. Po zwycięstwie nad Szrederem, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata i brązowy medalista mistrzostw Europy, zmierzył się na gali FEN 16 w formule K-1 z Arkadiuszem Wrzoskiem. W stołecznym Torwarze „Bizon” przegrał, ale wspólnie z rywalem zafundowali kibicom emocjonujący pojedynek K-1 na europejskim poziomie, toczony w niesamowitym tempie i obfitującym w znakomite akcje z obu stron.

Później Bizewski dwukrotnie zwyciężał – ponownie ze Szrederem i podczas wakacyjnej edycji „Summer Edition” w Koszalinie z Mateuszem Duczmalem.

Karta walk FEN 20:

  • TBA VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
  • Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
  • TBA VS Paweł Trybała -84 kg
  • Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
  • TBA VS Kamil Łebkowski -66 kg
  • TBA VS Krzysztof Kułak -84 kg
  • TBA VS TBA
  • TBA VS TBA

*Pojedynki, w których stawką będą pasy mistrzowskie federacji FEN.

Bilety na galę Fight Exclusive Night „Next Level” można nabyć TUTAJ.

Comments are closed.