Damian Grabowski zapowiada powrót do startów… ale czy w MMA?!

Damian Grabowski zapowiada powrót do startów… ale czy w MMA?!

Damian Grabowski nie traci czasu i od początku roku ostro wziął się za przygotowania do kolejnej walki. Obecnie przebywa w Tajlandii, gdzie szlifuje formę w klubie Tiger Muay Thai.

Jak tam Wasze postanowienia noworoczne?
Ja swoje właśnie spełniam w Tajlandii, gdzie rozpocząłem przygotowania do kolejnej walki!” – Damian Grabowski (facebook.com)

Nie wiadomo jeszcze, gdzie będziemy mogli zobaczyć Damiana Grabowskiego w jego kolejnym pojedynku, jednak po słabszym okresie, jaki ostatnio zaliczył na galach UFC, nie można oczekiwać, aby któraś z wiodących światowych federacji chciała dać szansę polskiemu ciężkiemu na odbudowanie dobrej reputacji. Prawdopodobnie Grabowski wystąpi na gali którejś z krajowych federacji jak Babilon MMA czy FEN. Pojawiają się również spekulacje, że Damian może liczyć na angaż w ACB lub KSW. Nie zapominajmy także, że są jeszcze w Europie inne federacje, które również mogłyby być zainteresowane, aby ściągnąć jednego z bardziej doświadczonych polskich zawodników MMA do siebie, jak choćby Cage Warriors, BAMMA czy Celtic Gladiator.

Biorąc pod uwagę to, że „Polish Pitbull” obecnie trenuje w Tiger Muay Thai, nie można wykluczyć, że pójdzie on śladami swoich kolegów z kategorii ciężkiej — Marcina Różalskiego i Daniela Omielańczuka — i skusi się na występ w ringu DSF Kickboxing Challenge w formule K-1.


Należy jeszcze pamiętać o organizowanej przez Marcina Najmana Narodowej Gali Boksu, na której również mają pojawić się walki MMA. Grabowski na pewno jest nadal na tyle rozpoznawalnym zawodnikiem w Polsce, by mógł znacząco wpłynąć na zainteresowanie się kibiców sportów walki właśnie tym wydarzeniem.

Pomimo słabych występów w UFC, przed Damianem Grabowskim jest jeszcze sporo możliwości i z pewnością niejedna federacja sportów walki będzie chętna żeby zaprosić go do siebie.

 

foto: facebook.com

Comments are closed.