PWPW KLZ VI kolejka grupa B: Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc !!!

PWPW KLZ VI kolejka grupa B: Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc !!!

MKZ Unia Racibórz vs KS AZS AWF Warszawa  24 : 11

Ostatni mecz rundy zasadniczej PWPW KLZ w Raciborzu  to pożegnanie z tegorocznymi rozgrywkami drużyn   MKZ Racibórz  i  KS AZS AWF  Warszawa. Stawką meczu było trzecie miejsce w grupie „B” rozgrywek PWPWKLZ.

Obie drużyny wystąpiły w mocnych składach meczowych . MKZ Unia Racibórz z filarami swojej ekipy – Dawidem Erseticem (59 kg), Mateuszem Wolnym (98 kg), Sebastianem Jezierzańskim (86 kg). W drużynie KS AZS AWF Warszawa – brązowa medalistka mistrzostw Świata, olimpijka z Rio de Janeiro –Alla Cherkasova(75 kg), Anna Łukasiak (53kg), Iwan Nylypiuk (75 kg).

Pierwsza walka meczu rozgrzała raciborską publiczność. Młoda zawodniczka MKZ Unia Racibórz – Agata Walerzak, po pierwszej rundzie walki remisowała z wielokrotną mistrzynią Polski Anną Łukasiak. W drugiej rundzie doświadczona warszawianka, szybko zdobyła przewagę punktową i w efekcie położyła na łopatki, ambitną zawodniczkę gospodarzy.

Gospodarze szybko zniwelowali stratę punktową, bowiem w następnej walce –Joker ( zawodnik do lat 20) w ekipie śląskich mocarzy –Mateusz Szewczuk, zwyciężył przez przewagę techniczną Adrian Wagnera. Kibice nie zdążyli na dobre ochłonąć po walce Mateusza Szewczuka z Adrianem Wagnerem, a już w kolejnej, jeden z liderów ekipy gospodarzy, Dawid Ersetic zwyciężył przez przewagę techniczną z Victorem Petrykiem. W następnych walkach, również dominowali gospodarze. W kategorii wagowej do 63 kg, zwyciężyła Agnieszka Król, a w wadze do 86 kg (styl wolny), wygrywa Sebastian Jezierzański. Bardzo wyrównany pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 75 k g, styl klasyczny. Iwan Nylypiuk przywraca wiarę w korzystny wynik drużynie KS AZS AWF Warszawa. Nylypiuk wygrywa 4:0 i zmniejsza się prowadzenie w meczu drużyny ze Śląska (17:7). Waga do 75 kobiet to pewne zwycięstwo Ally Cherkasovej z KS AZS AWF Warszawa. W obfitującym w efektowne akcje techniczne pojedynku w kategorii wagowej do 125 kg (styl wolny), zwycięża zawodnik gospodarzy Kamil Wojciechowski i zapewnia śląskim mocarzom zwycięstwo w całym meczu. W ostatniej walce spotkania walczący już, bez meczowego obciążenia, ulubieniec kibiców MZK Unia Racibórz, Mateusz Wolny zmierzył się z młodym wilkiem PWPW KLZ- Patrykiem Kamińskim. Po zaciętym i wyrównanym boju zwycięża doświadczony Mateusz Wolny. MKZ Unia Racibórz wygrywa swój ostatni mecz w sezonie i zajmuje trzecie miejsce w grupie „B” PWPW KLZ.

Pojedynek w Raciborzu, to pokaz sportowego kunsztu i zapaśniczych charakterów. Publiczność w Arenie Rafako i ta przed ekranami telewizorów (TVP Sport), obejrzała mecz pełen dynamicznych akcji technicznych, efektownych rzutów i sportowej woli walki zawodników obu ekip. Drużyny MZK Unia Racibórz i KS AZS AWF Warszawa w dobrym stylu pożegnały się z sezonem 2017/2018 PWPW KLZ. Sympatycy tych drużyn są pewni, że w przyszłym sezonie bohaterowie dzisiejszego meczu zmagać się będą o medale PWPW KLZ.

 

MVP : KAMIL WOJCIECHOWSKI (MKZ UNIA Racibórz)

Sędzia główny: MACIEJ ZAKOWICZ

 

TABELA WYNIKÓW

 

Kat. wag. MKZ UNIA RACIBÓRZ Zapis walki Wynik meczu KS AZS AWF Warszawa
53 kg AGATA WALERZAK 0:4 0:4 ANNA ŁUKASIAK
65 kg MATEUSZ MATEUSZ 5:0 5:4 ADRIAN WAGNER
59 kg DAWID ERSETIC 4:0 9:4 VIKTOR PETRYK
63 kg AGNIESZKA KRÓL 4:0 13:4 KATARZYNA MICHALAK
86 kg SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI 4:0 17:4 MICHAŁ SZYMAŃSKI
75 kg PIOTR DUK 0:3 17:7 IWAN NYLYPIUK
75 kg AGATA TATAR 0:4 17:11 ALLA CHERKASOVA
125 kg KAMIL WOJCIECHOWSKI 4:0 21:11 MATEUSZ WÓJTOWIEC
98 kg MATEUSZ WOLNY 3:0 24:11 PATRYK KAMIŃSKI

 

Comments are closed.