AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW ZWYCIĘŻA W STARCIU LIDERÓW GRUPY „B” PWPW KLZ

AZ SUPRA BROKERS  WROCŁAW  ZWYCIĘŻA  W STARCIU LIDERÓW  GRUPY „B”  PWPW  KLZ

Ostatni mecz sezonu zasadniczego PWPW KLZ we Wrocławiu, był meczem o ligowy prestiż. Obie rywalizujące drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy play-off rozgrywek PWPW KLZ. Menadżerowie drużyn zadbali, by stworzyć emocjonujące widowisko dla swoich kibiców. W składach drużyn zapaśnicze gwiazdy i zawodnicy młodego, zapaśniczego pokolenia. Ta mieszanka doświadczenia, zapaśniczej rutyny i młodości, ambicji i pasji walki dała znakomity efekt. We Wrocławskim Centrum Kongresowym oglądaliśmy walki, w których bohaterowie zapaśniczych zmagań, zaprezentowali w sposób atrakcyjny i widowiskowy, to co w zapasach najlepsze. Dużo efektownych rzutów, akcje techniczne pełne dynamiki i skuteczności. Gospodarze – AZ Supra Brokers Wrocław, asygnował do walk bardziej wyrównany skład i zapewnił sobie szóste zwycięstwo w drugim sezonie PWPW KLZ.

Najciekawszy pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 63 kg (zapasy kobiet). Świeżo upieczona, brązowa medalistka Mistrzostw Świata U-23 – Tatyana Kit (AZ Supra Brokers Wrocław) pokonała aktualną Mistrzynię Polski – Natalię Kubaty (KS Budowlani Łódź). Walka była wyrównana, a jej wynik był otwarty do ostatnich sekund pojedynku. Skutecznymi atakami przewagę (4:2) uzyskała zawodniczka gospodarzy i utrzymała ją do końca tego zaciętego pojedynku.

W kategorii wagowej do 65 kg (styl wolny), Eryk Maj (AZ Supra Brokers Wrocław), pokonał młodego wilka PWPW KLZ- Zhosefa Baghramyana. Młody łodzianin (Mistrz Polski Juniorów), otrzymał srogą lekcję zapasów od doświadczonego zawodnika gospodarzy. Widowiskowy styl walki Eryka Maja, wzbudził uznanie w oczach sędziego głównego meczu i wrocławskiej publiczności. Zawodnik AZ Supra Brokers Wrocław, został MVP meczu. W drużynie AZ Supra Brokers Wrocław, nie zawiodły utytułowane Aline Focken i Jessica Blaszka, które pewnie wygrały swoje walki. W ekipie gości pojedynki wygrali : Kamil Skaskiewicz, Karol Turczyński , Arkadiusz Orłowski i Gevorg Sahakyan.

Drużyny AZ Supra Brokers Wrocław i KS Budowlani Łódź pokazały, że nie przypadkowo zakwalifikowały się do play-off PWPW KLZ. Zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko sportowe. Mecze o finał PWPW KLZ z udziałem tych drużyn zapowiadają się jako wielkie zapaśnicze batalie.

AZ Supra Brokers Wrocław zmierzy się z Boruta – Olimpijczyk  Wrestling Team Zgierz& Radom. KS Budowlani Łódź spotkają się w walce o finał z AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 

MVP : ERYK  MAJ

Sędzia główny: JAKUB SZCEPANIAK

 

AZ Supra Brokers Wrocław vs KS Budowlani Łódź  19 : 16    

TABELA WYNIKÓW

 

Kat. wag. AZ Supra Brokers Wrocław Zapis walki Wynik meczu KS Budowlani Łódź
53 kg JESSICA BLASZKA 4:0 4:0 MAGDALENA MAJOS
65 kg ERYK MAJ 4:0 8:0 ZHOSEF
59 kg JEVGHENIJ  PIDLISHNIJ 4:0 12:0 JAN ZASZCZERZYŃSKI
63 kg TATYANA KIT 3:1 15:1 NATALIA KUBATY
86 kg MICHAŁ PERKOWSKI 0:4 15:5 ARKADIUSZ ORŁOWSKI
75 kg KAMIL FLORKÓW 0:4 15:9 GEVORG SAHAKYAN
75 kg ALINE FOCKEN 4:0 19:9 ANNA WAWRZYCKA
125 kg KIERPIEC MARCIN 0:4 19:13 KAMIL SKASKIEWICZ
98 kg FILIP CHRZĄŚZCZ 0:3 19:16 KAROL TURCZYŃSKI

 

Comments are closed.