Mocne walki w królewskiej kategorii wagowej w boksie zawodowym

Mocne walki w królewskiej kategorii wagowej w boksie zawodowym

Ciekawie zapowiada się początek roku w wadze ciężkiej zawodowego boksu.

3 marca mistrz świata federacji WBC Deontay Wilder stanie do obrony pasa i zmierzy się z Luisem Ortizem. Obaj zawodnicy są niepokonani w dotychczasowej karierze. Wilder na 39 stoczonych walk aż 38 kończył przed czasem, natomiast jego przyszły oponent w 28 walkach nokautował 24 razy. Patrząc na statystyki i wcześniejsze walki obu pięściarzy można spokojnie zakładać, że walka będzie emocjonująca, a o wyniku walki nie będą musieli decydować sędziowie punktowi.
Walka odbędzie się 3 marca w Nowym Jorku.

Do kolejnego starcie na szczycie kategorii ciężkiej dojdzie pomiędzy dwoma aktualnymi mistrzami świata. Anthony Joshua w Cardiff skrzyżuje rękawice z Josephem Parkerem. Joshua jest obecnie w posiadaniu mistrzowskich pasów dwóch federacji IBF oraz WBA, natomiast Parker to mistrz świata federacji WBO. W tym unifikacyjnym pojedynku staną naprzeciw siebie, podobnie jak w Nowym Jorku, dwaj niepokonani dotąd pięściarze. Rekord Parkera to 24 wygrane walki, w tym 18 przez KO, natomiast Joshua stoczył w swojej zawodowej karierze 20 walk, wygrywając wszystkie przed czasem. Do walki ma dojść w stolicy Walii 31 marca na stadionie Principality.

Rok 2018 dla kibiców boksu zaczyna się bardzo ciekawie, a wyniki marcowych walk mogą napisać bardzo ciekawy scenariusz na drugą połowę roku.

Comments are closed.