Mistrzowie zapaśniczej maty w półfinałach PWPW KLZ !!!

Mistrzowie zapaśniczej maty w półfinałach PWPW KLZ !!!

27 lutego, meczem w ATLAS Arena Łódź, rozpoczynamy zapaśniczą rywalizację w fazie play-off PWPW KLZ. Zawodniczki i zawodnicy, czterech najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej, mobilizują swoje siły, na decydujące o awansie do wielkiego finału mecze półfinałowe. W każdej z drużyn zobaczymy zapaśnicze sławy. Kibice, będą mogli obejrzeć w akcji najlepszych zawodników świata.

Widowisko zapaśnicze, jakim są niewątpliwie mecze PWPW KLZ, tworzą zawodnicy, mistrzowie zapaśniczej maty. Każda z drużyn walczących o finał PWPW KLZ, ma w swoim składzie liderów. Zawodników, którzy są dobrymi duchami ekipy. Są skuteczni na macie, a zarazem są wsparciem dla ekipy. „Żyją” meczem, potrafią zmobilizować czy wesprzeć w trudnych chwilach zapaśniczego boju.

Dzisiaj rozpoczynamy prezentację tych, na których skuteczność liczą trenerzy, a kibice czekają na ich widowiskowe i pełne emocji walki.

 

Mistrz „odwrotnego pasa” – GEVORG SAHAKYAN ( KS Budowlani Łódź)

II sezon w PWPW KLZ

sezon 2016/2017 -AKS Białogard

sezon 2017/2018 – KS Budowlani Łódź

Walki w PWPW KLZ:

10 wygranych  i 1 porażka.

Mistrz Polski 2017 (66 kg)

Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski

II m. ME kadetów

III m. ME juniorów

I m Wojskowe MŚ

Zawodnik GKS „Cartusia” Kartuzy

Trener Bartłomiej Pryczkowski

 

Gevorg Sahakyan, to z pewnością najbardziej widowiskowo i skutecznie walczący zawodnik KS Budowlani Łódź. Jego walki zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie kibiców sportu zapaśniczego. Jego koronna akcja techniczna -”odwrotny pas” wielokrotnie była ozdobą meczów drużyny z Łodzi. Gevorg Sahakyan, w tym sezonie już trzykrotnie zdobył tytuł MVP meczu . W swojej kolekcji ma już sześć statuetek tej prestiżowej nagrody. W ocenie sympatyków PWPW KLZ, Gevorg Sahakyan to najbardziej widowiskowo walczący zawodnik ligi. Jest przy tym bardzo skuteczny. Gevorg Sahakyan w pierwszej walce play off  zmierzy się zapewne z wicemistrzem Świata -Mateuszem Bernatkiem. To będzie pojedynek, który w ciemno nominować możemy do tytułu walki sezonu PWPW KLZ.

Zawodnik z Kartuz, reprezentujący KS Budowlani Łódź, urodził się w Armenii. W tym kraju zdobywał swoje pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. Na zaproszenie klubu GKS „Cartusia” Kartuzy przyjechał do Polski (2014 r.). Rozpoczął treningi w KS „Cartusia” Kartuzy, pod okiem trenera Bartłomieja Pryczkowskiego.  Od dwóch lat jest obywatelem Polski. Startuje w kategorii wagowej do 67 kg. W tej kategorii wagowej startuje aktualny wicemistrz świata Mateusz Bernatek (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski). Oprócz tych dwóch znakomitych zawodników, w tej wadze, polskie zapasy mają zapaśników prezentujących bardzo wysoki poziom sportowy: Dawid Kareciński (AZ Supra Brokers Wrocław), Grzegorz Wanke (MKZ Unia Racibórz), Michał Kośla (Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom). Rywalizacja w tej kategorii wagowej jest wyrównana i zacięta, co gwarantuje, że będziemy mieć zawodników walczących o najwyższe lokaty imprez mistrzowskich.

Pierwsza odsłona walk o miano najlepszego w kraju, w tej wadze, już niebawem podczas Pucharu Polski seniorów w Raciborzu (02-04.02.2018). Sympatycy PWPW KLZ, będą z pewnością z zaciekawieniem obserwowali pojedynki w wadze 66 kg – styl klasyczny w meczach o wielki Finał PWPW KLZ ( 27-28.02.2018).

 

Comments are closed.