GEDEON – KUŹNIA WOJOWNIKÓW

GEDEON – KUŹNIA WOJOWNIKÓW

W ostatni weekend 10-11 lutego odbyły się MISTRZOSTWA MAZOWSZA JUNIORÓW oraz MISTRZOSTWA PŁOCKA KADETÓW w Boksie Olimpijskim organizowane przez Wisłę Płock – sekcja boksu. W Mistrzostwach wzięły udział klubu sportowe z Warszawy, Radomia, Ostrołęki, Ostrowa Mazowieckiego, Płońska, Włocławka, Wołomina, Wyszkowa, Piaseczna, Raszyna i Wyszkowa. W tym szerokim spektrum zawodników miasto Płock reprezentowały dwa kluby Wisła Płock Sekcja Boksu oraz UKS GEDEON PŁOCK pod opieką trenera Piotra Woźnickiego.

UKS GEDEON wystawił do walki w ringu swoich kadetów, którzy co ciekawe na co dzień trenują boks tajski (MUAY THAI), gdzie oprócz pięści do zadawania ciosów dozwolone są łokcie, kolana i w tym sporcie walki równolegle ważne do pracy rąk są kopnięcia. Stąd zawodnicy mieli zakodowane zupełnie inne kombinacje ciosów i zachowanie w walce. Założeniem trenera było aby zawodnicy potraktowali start w zawodach jako walki treningowe i zdobycie nowych doświadczeń. Abstrahując to tak, jakby piłkarz ręczny grał w piłkę nożna. Mimo tego zawodnicy Gedeona zaskoczyli wszystkich wynikami.

Płocki Klub Gedeona reprezentowało 5 kadetów w różnych kategoriach wagowych:

Maciej Skubiszewski w wadze do 57 kg stoczył ciężką walkę z Jakubem Sulęckim, z klubu Lanowski Boxing Team która po 3 rundach w ringu przyniosła mu 3 miejsce.

Jakub Rutkowski w wadze do 63 kg swoją debiutancką walkę ringową stoczył z Filipem Kobos z M&J KO Boxing Płońsk z werdyktem punktowym na korzyść przeciwnika.

Wiktor Liński w wadze do 66 kg w finałowej walce o Mistrzostwo spotkał się oko w oko z Tomaszem Strzałkowskim z braterskiej Sekcji Boksu Wisła Płock. Ta pełna emocji i zaangażowania kibiców walka werdyktem sędziów dała tytuł zawodnikowi Wisły . Jednak poziom walki i postawa zawodnika Gedeona dla którego był to debiut w ringu budzi szacunek.

Alan Mikosza w wadze +81 kg z niesamowitym zacięciem w ringu i impetem pokonał przez nokaut w walce finałowej Kacpra Karczewskiego z RKB Boxing Radom i zostaje Mistrzem Płocka Kadetów!

Kacper Znajewski w kat do 80 kg w eliminacjach kończy przed czasem w II rundzie pojedynek z Piotrem Olszewskim KS Raszyn i awansuje do finału. W kolejnym dniu zawodów wchodzi na ring po raz drugi i w spektakularnym pojedynku z Mateuszem Szewczykem z Champion Wołomin w I rundzie walkę kończy przed czasem i zdobywa tytuł Mistrza Płocka Kadetów w swojej wadze oraz szacunek publiczności i statuetkę Najlepszego Płockiego Kadeta zawodów!

Gedeon zaskoczył wszystkich, zawodnicy klubu startując w niekoniecznie kompatybilnej dyscyplinie niż trenowanej na co dzień zdobyli w różnych kategoriach wagowych kadetów dwa Mistrzostwa , jedno v-ce mistrzostwo i dwa III-cie miejsca. Świadczy to o dużej wszechstronności treningowej prowadzonej przez trenera Piotra Woźnickiego.

– Klub rozwija się dynamicznie, mamy klubowiczów w szerokim spectrum wiekowym od dzieci sześcioletnich, młodzież, kobiety i mężczyzn bez górnej granicy wiekowej. Staram się aby treningi były zróżnicowane, zapraszam trenerów innych dyscyplin na uzupełnianie umiejętności zawodników, organizujemy również zajęcia gdzie techniki różnych sportów walki są mieszane. Zdobyte przez kadetów tytuły oraz ich postawa w ringu upewnia mnie w przekonaniu że obrałem dobry kierunek i skuteczność treningową – mówi Piotr Woźnicki, trener UKS Gedeon – Na pewno będziemy przeć do przodu, startować w coraz większej ilości zawodów i turniejów a przede wszystkim sukcesywnie i ciężko trenować dla osiągnięcia dalszych sukcesów. Jednocześnie zapraszam do dołączenia do naszej klubowej społeczności jeśli nie dla przyszłych startów to dla samego sportu , zdrowia, aktywności i przynależności do naszej „gedeońskiej rodziny” bo dzięki członkom atmosfera jest niepowtarzalna.

Klub i sala treningowa mieści się na Podolszycach , ul. Hubalczyków 7 ( pawilony). Zapraszamy do obserwowania fanpage’a klubu UKS GEDEON PŁOCK na portalu społecznościowym Facebook, gdzie dowiecie się Państwo jak jest harmonogram zajęć , możecie podglądać bieżące wydarzenia z funkcjonowania klubu , oraz kontaktować się z wszelkimi pytaniami… choćby  jak zostać Mistrzem.

 

informacja prasowa

Comments are closed.