KS Budowlani Łódź vs AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski

KS Budowlani Łódź vs AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski

Pierwszy mecz półfinałowy PWPW KLZ, to spotkanie dwóch drużyn, które w rundzie zasadniczej sprawiły swoim sympatykom wiele radości. Beniaminek rozgrywek PWPW KLZ, KS Budowlani Łódź, sprawił nie lada niespodziankę awansując do fazy play-off, odprawiając z kwitkiem między innym ubiegłorocznego wicemistrza Polski PWPW KLZ -MKZ Unię Racibórz. Rywal ekipy gospodarzy, ubiegłoroczny Mistrz Polski PWPW KLZ, to ekipa zapaśniczych dominatorów. Piotrkowscy „Spartanie” zwyciężyli we wszystkich swoich meczach grupowych. Styl w jakim tego dokonali i sportowa klasa zawodników piotrkowskiej ekipy, jako faworyta meczu zdecydowanie wskazuje właśnie ubiegłorocznych Mistrzów Polski PWPW KLZ. Sport zapaśniczy ma to do siebie, że jest to sport ludzi twardych i z charakterem . Nikt w ekipie gospodarzy nie myśli o tym co na papierze, w każdej z walk zobaczymy zacięte zapaśnicze spektakle, a mata zweryfikuje, która z drużyn będzie w lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym.

Mecz zapowiada się jako wyrównany zapaśniczy bój, nie zabraknie w nim pojedynków, które mogłoby być ozdoba wielu finałów najważniejszych imprez zapaśniczych. Kibice z pewnością ostrza sobie apetyty na walkę w kategorii wagowej do 66 kg, gdzie zmierza się reprezentujący gospodarzy Gevorg Sahakyan, aktualny mistrz Polski w tejże wadze i wicemistrz świata 2017 – Mateusz Bernatek.

Pierwszy pojedynek półfinałów PWPW KLZ, to mecz, w którym kibice sportowi, będą mogli podziwiać piękno sportu zapaśniczego, jego widowiskowość i atrakcyjność.

 

Składy na pierwszy mecz fazy play-off (wg typowań PWPW KLZ).

KS Budowlani Łódź:

Julita Omilusik, Said Gazimagomedov, Gevorg Sahakyan, Lenka Hockova, Bartłomiej Żuraw, Krzysztof Niklas, Martina Kuenz, Kamil Skaskiewicz, Artur Shahinyan.

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski :

Ilona Semkiv, Adam Bieńkowski, Mateusz Bernatek, Katarzyna Mądrowska, Murad Gadżijew, Zhan Beleniuk, Yulia Tkacz, Zbigniew Baranowski, Radosław Grzybicki

Kategorie wagowe pierwszych meczów półfinałowych PWPW KLZ”

48 kg(zapasy kobiet), 57kg (styl wolny), 66 kg (styl klasyczny), 58 kg(zapasy kobiet), 74 kg (styl wolny), 85 kg (styl klasyczny), 69 kg (zapasy kobiet), 97 kg (styl wolny), 130 kg (styl klasyczny).

Transmisja z meczu w KLZ TV (www.klz-zapasy.pl) – 27.02.2018, godz. 19.00

Comments are closed.