Czas na półfinałowe derby regionu – AKS Madej Wrestling Team – KS Budowlani Łódź

Czas na półfinałowe derby regionu – AKS Madej Wrestling Team – KS Budowlani Łódź

Przed AKS MADEJ WRESTLING TEAM walka o awans do finału PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W tym tygodniu broniący mistrzowskiego tytułu piotrkowianie zmierzą się z KS Budowlanymi Łódź w dwóch meczach półfinałowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 lutego w łódzkiej Atlas Arenie, a drugie w czwartek, 1 marca w hali OSiR „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim. Oba rozpoczną się o godzinie 19:00 i będą transmitowane w serwisie KLZ TV na youtube.com.

 

Piotrkowscy zapaśnicy przez rundę grupową PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej przeszli jak burza wygrywając wszystkie sześć spotkań. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej fazie rozgrywek, w play-off w drużynie AKS MADEJ WRESTLING TEAM także wystąpią zapaśnicze gwiazdy, m.in. aktualni wicemistrzowie świata Mateusz Bernatek i Magomedmurad Gadżijew, liderzy reprezentacji Polski. Częścią kadry narodowej są także Radosław Grzybicki i Zbigniew Baranowski, którzy w tym sezonie nie opuścili jak dotąd ani jednego spotkania fazy grupowej PWPW KLZ i wygrali w nich wszystkie swoje pojedynki. W barwach AKS MADEJ WRESTLING TEAM wystąpią także utalentowane Katarzyna Mądrowska i Natalia Strzałka, o których mówi się, że mogą pójść w ślady Agnieszki Wieszczek-Kordus i Moniki Michalik i w przyszłości zdobywać dla Polski medale najważniejszych międzynarodowych zawodów mistrzowskich. Aż dziewięć takich krążków ma w dorobku Julija Tkacz, jedna z największych gwiazd światowych zapasów. Aktualną wicemistrzynię świata, a także jej koleżankę z reprezentacji Ukrainy Iłonę Semkiw, również będzie można oglądać w półfinałowej rywalizacji. Trzecim przedstawicielem kadry naszych wschodnich sąsiadów w ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego jest Żan Bełeniuk, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Akcja po akcji, walka po walce, mecz po meczu – cierpliwie, krok po kroku realizujemy nasz plan, jakim jest zdobycie drugiego z rzędu tytułu najlepszej drużyny zapaśniczej w Polsce. Teraz czas z kolejny etap naszej drogi do mistrzostwa – mówi Michał Jaworski, menedżer AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Chociaż w rywalizacji z drużyną z Łodzi jesteśmy uważani za faworytów, to nie lekceważymy ekipy beniaminka KLZ. Do spotkań z Budowlanymi podejdziemy bez taryfy ulgowej – w najsilniejszym składzie, w pełni skoncentrowani.

 

Czołowi zawodnicy AKS MADEJ WRESTLING TEAM od początku roku pokazują dobrą formę na zgrupowaniach reprezentacji, a także w międzynarodowych, silnie obsadzonych turniejach. W weekend, podczas rywalizacji w Kijowie, na najwyższym stopniu podium stawali Żan Bełeniuk i Magomedmurad Gadżijew, a brązowe medale wywalczyli Zbigniew Baranowski, Mateusz Bernatek i Katarzyna Mądrowska. Z kolei srebro z turnieju w szwedzkim Klippan przywiozła wcześniej Julija Tkacz.

 

Półfinałowa rywalizacja przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych:

I mecz (Łódż): zapasy kobiet – 48, 58, 69 kg; styl wolny – 57, 74, 97 kg; styl klasyczny – 66, 85, 130 kg

II mecz (Piotrków Tryb.): zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg

Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w półfinale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punktu techniczne.

 

Bilety na mecze można nabywać:

I mecz (Łódż): www.ebilet.pl (cena 10 zł)

II mecz (Piotrków Tryb.): pub SKYY przy ul. Rycerskiej 8 oraz tuż przed meczem w hali OSiR „Relax” przy al. 3 maja 6b (cena 10 zł)

Comments are closed.