Bitwa o złoto — wielki finał PWPW KLZ!

Bitwa o złoto — wielki finał PWPW KLZ!

Wielka zapaśnicza gala w Piotrkowie Trybunalskim.  07 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 8  w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się mecz, który będzie widowiskiem na skalę światową w sporcie zapaśniczym.

Drużyna AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, po wielkiej zapaśniczej batalii o wejście do finału PWPW KLZ, z ekipą Budowlanych Łódź w opinii wielu fachowców  jest skazana na złoto PWPW KLZ. Mecz półfinałowy i ambitna postawa KS Budowlani Łódź, pokazał, że w lidze zapaśniczych mistrzów PWPW KLZ, wszystko jest możliwe. Typowanie rezultatu przed meczem jest bardzo trudne. Należy jednak dodać, że skład obrońców mistrzowskiego tytułu, naszpikowany jest gwiazdami światowych zapasów. W pierwszym meczu półfinałowym zobaczymy zapewne wicemistrza olimpijskiego Zhana Beleniuka, mistrzynię świata – Yulię Tkacz, srebrnych medalistów mistrzostw świata – Mateusza Bernatka i Murada Gadzijewa.

Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom w półfinale rozgrywek w znakomitym stylu pokonali ekipę AZ Supra Brokers Wrocław. Mecze z AZ Supra  Brokers były wyrównane, lecz zgiersko- radomscy wojownicy, okazali się mieć więcej sportowego szczęścia i determinacji w walce o finał.  Michał Kośla i Arkadiusz Kułynycz stoczyli szczególnie w meczu rewanżowym walki, które długo będą się im śnić. Dzięki postawie między innymi tych dwóch  zawodników, niezawodnej Roksanie Zasinie i wyrównanemu składowi meczowemu, to oni będą się zmagać z obrońcą tytułu mistrzowskiego. W doświadczonej drużynie Boruta- Olimpijczyk Zgierz & Radom zobaczymy wielu ubiegłorocznych złotych medalistów PWPW KLZ. Roksana Zasina, Miglena Selishka, Taybe Yusein, Mateusz Filipczak, Marcin Majka, w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy AKS Madej Wrestling Team Zgierz & Radom. To dodatkowy smaczek finałowej konfrontacji.

W meczu otwarcia finałowej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski PWPW KLZ rywalizować będą zawodnicy nstp. kategorii wagowych : 48 kg (zapasy kobiet), 57 kg (styl wolny), 66 kg (styl klasyczny), 58 kg (zapasy kobiet), 74 kg (styl wolny) 85 kg (styl klasyczny), 69 kg (zapasy kobiet), 97 kg (styl wolny) , 130 kg (styl klasyczny).

Mecz w Piotrkowie Trybunalskim to otwarcie batalii o złoto PWPW KLZ w sezonie 2017/2018. Przed kibicami osiemnaście wspaniałych zapaśniczych pojedynków. Pierwszych dziewięć walk gigantów zapaśniczej maty zobaczymy już 07.03.2018, o godz. 18.00. Transmisja meczu w TVP Sport (18.00).

 

Pierwszy mecz finałowy PWPW KLZ to zapaśnicza uczta, która zadowoli wszystkich sympatyków sportów walki.

Comments are closed.