Trzęsienie ziemi w Piotrkowie Trybunalskim – Boruta – Olimpijczyk WT Zgierz & Radom o krok od złota PWPW KLZ!

Trzęsienie ziemi w Piotrkowie Trybunalskim – Boruta – Olimpijczyk WT Zgierz & Radom o krok od złota PWPW KLZ!

Mecz, którego walki, mogłyby być ozdobą finałów najważniejszych imprez światowych. W pierwszym meczu finałowym PWPW KLZ gospodarze spotkania – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski przegrywa z Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom. Zawodnicy obu drużyn stworzyli wspaniały zapaśniczy spektakl. Znająca się na zapasach i wybornie dopingująca piotrkowska publiczność mogła podziwiać kunszt zapaśniczego rzemiosła zawodników drużyn finalistów PWPW KLZ.

Dwa pierwsze pojedynki to wygrane zawodników Boruty- Olimpijczyka WT Zgierz& Radom. Swoje walki wygrali Miglena Selshka (48kg) i Iwan Izdebski (57 kg).

Pierwsze zwycięstwo dla piotrkowskich „Spartan” zdobył Mateusz Bernatek. Wicemistrz świata pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nowaka.

Dziewiętnaste zwycięstwo w PWPW KLZ odniosła Roksana Zasina. Zawodniczka gości, nie przegrała jeszcze żadnej walki w rywalizacji PWPW KLZ. Zgiersko-radomscy mocarze, prowadzili w tym momencie meczu już 12:4.

Kolejne pojedynki to zdecydowany atak ekipy gospodarzy. Walki wygrywają gwiazdy światowych zapasów – wicemistrz świata Murad Gadzijew

(74 kg) i wicemistrz olimpijski Zhan Beleniuk (85 kg). Dodać należy, że „młode wilki” PWPW KLZ, Marcin Majka (74 kg) i Arkadiusz Kułynycz (85 kg) stoczyli wyrównane pojedynki z uznanymi mistrzami.

Ważnym momentem dla przebiegu meczu była walka wicemistrzyni Europy Taybe Yusein (Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom) z wicemistrzynią świata Yulią Tkach (AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). Zwycięstwo przez położenie na łopatki odnosi waleczna Taybe Yusein, a drużyna gości staje przed szansą zwycięstwa w meczu otwarcia walki o złoto PWPW KLZ.

Walczący w kategorii wagowej do 97 kg , Zbigniew Baranowski zwyciężył na punkty,  Mateusza Filipczaka i gospodarze mogli jeszcze walczyć o remis w całym spotkaniu.

Przed ostatnią walką meczu drużyna Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom prowadziła 17:13 i tylko zwycięstwo kapitana piotrkowskiej drużyny – Radosława Grzybickiego w stosunku 4:0 , mogło dać remis gospodarzom. „Młody wilk” PWPW KLZ Rafał Krajewski, to jednak zawodnik, który w ostatnim czasie uczynił ogromny postęp w swoim sportowym rozwoju i staje się numerem jeden w kategorii do 130 kg. Walczący na co dzień w kategorii wagowej do 97 kg Radosław Grzybicki robił, co mógł, ale młody Rafał Krajewski znakomicie wytrzymał napór rywala i walka zakończyła się remisem. Cały mecz dla Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom 18:14.

Pierwsza historyczna porażka piotrkowskich „Spartan” w PWPW KLZ i wielkie zwycięstwo zgiersko – radomskich mocarzy.

Mecz otwarcia finału PWPW KLZ pokazał wszystkim sympatykom sportu, jak widowiskowe i atrakcyjne są zapasy. Kibice mogli delektować się pięknem tej dyscypliny sportu. Wynik meczu jest wciąż otwarty. Rewanż w Zgierzu będzie rywalizacją, która uwieńczy sezon ligi, która dostarczyła sympatykom sportu zapaśniczego masę emocji, dramaturgii i pokazała wszystkim, jak pięknym sportem są zapasy.

 

TABELA WYNIKÓW

 

Kat. wag. AKS Madej Wrestling Team

Piotrków Trybunalski

Zapis walki Wynik meczu Boruta -Olimpijczyk Wrestling Team

Zgierz & Radom

48 kg Angelika Dytrych 0:4 0:4 Miglena Selishka
57 kg Michał Twardowski 0:4 0:4 Iwan Izdebski
66 kg Mateusz Bernatek 4:0 4:8  Mateusz Nowak
58 kg Katarzyna Mądrowska 0:4 4:12 Roksana Zasina
74 kg Murad Gadzijew 3:0 7:12 Marcin Majka
85 kg Zhan Beleniuk 3:0 10:12 Arkadiusz Kułynycz
69 kg Yulia Tkach 0:4 10:16 Taybe Yusein
97 kg Zbigniew Baranowski 3:1 13:17 Mateusz Filipczak
130 kg Radosław Grzybicki 1:1 14: 18 Rafał Krajewski

 

Comments are closed.