Marcin Held podpisał kontrakt z nową federacją MMA!

Marcin Held podpisał kontrakt z nową federacją MMA!

Marcin Held po nie do końca udanym okresie swojej kariery, który przypadł na występy w UFC, zdecydował się podpisać kontrakt z kolejną federacja MMA. Polak od dzisiaj będzie toczył boje w klatce rosyjskiej federacji – ACB.

Tak poinformował o tym na swoim koncie na facebooku: Wiele osób mnie pyta kiedy stoczę następną walkę. Jeszcze tego nie wiem, ale pewnie już niedługo. Właśnie podpisałem kontrakt z organizacją ACB i tutaj stoczę kilka następnych walk. Czekałem na walkę od UFC, ale musiałbym pewnie jeszcze na nią długo poczekać dlatego zdecydowałem się iść do najmocniejszej organizacji jaka obecnie jest na rynku. Dużo osób odradzało mi ACB z tego właśnie względu, że jest tam dużo mocnych zawodników, ale ja nie jestem zawodnikiem, który szuka dróg na skróty. Wiem, że jeśli chce być najlepszy to muszę walczyć z najlepszymi i udowodnić, że ostatnio miałem dużego pecha. Trzeba napisać kolejny rozdział, iść dalej. Mam nadzieję, że dam jeszcze dużo dobrych walk z najlepszymi zawodnikami na świecie. Trzymajcie kciuki. – Facebook.com/MarcinHeld

Held w listopadzie 2016 roku stoczył pierwszą walkę dla największej federacji MMA. W debiucie w UFC Polak przegrał decyzją sędziowską z Diego Sanchezem. Następnie przegrał również dwie kolejne walki z Joe Lauzon i Damir Hadzovic. Po internetowej akcji wsparcia fanów dla Marcina UFC zestawiło polskiego zawodnika z Nasrat Haqparast na gali w Gdańsku, i tę walkę Held wygrał decyzją sędziów. Jednak trzy wcześniejsze porażki zdecydowanie negatywnie wpłynęły na pozycję polskiego zawodnika w UFC.

Mamy nadzieje, że w federacji ACB poza dobrą formą Held będzie również miał więcej szczęścia niż w UFC, którego po prostu mu zabrakło.

Comments are closed.