„Killer” z Dubrovnika znów zmierzy się z Polakiem!

„Killer” z Dubrovnika znów zmierzy się z Polakiem!

Antun Račić (20-8-1, 13 Sub) po udanym debiucie na KSW 40 po raz kolejny wejdzie do okrągłej klatki KSW. Na KSW 43 we wrocławskiej Hali Stulecia 14 kwietnia Chorwat skrzyżuje rękawice z młodym Kamilem Selwą (10-6, 2 KO, 4 Sub), a walka odbędzie się w limicie kategorii koguciej.

Bilety na KSW 43 są dostępne na eBilet.pl.

Kamil Selwa zadebiutował w KSW na gali Live in Studio. 23-letni rzeszowianin po najlepszym boju gali KSW 38 nieznacznie przegrał z Anzorem Azhievem. Wcześniej zawodnik z Kolbuszowa wygrał cztery walki z rzędu, m.in. z Piotrem Olszynką oraz Dawidem Żywicą, i na stałe zagościł w czubie rankingu swojej dywizji. W 2014 roku Selwa był autorem jednego z najbardziej efektownych nokautów w historii polskiego MMA, kiedy na gali MMA Trophy brutalnym wysokim kopnięciem odprawił Szweda Emila Hartsnera.

Antun Račić róznież ma na koncie tylko jedną walkę w KSW, ale za to zwycięską. Na KSW 40 w Dublinie stanął naprzeciw Pawła Polityły i wypunktował Polaka. „Killer” z Dubrovnika w swojej karierze wygrał przed czasem aż 13 z 19 zwycięskich pojedynków. Wszystkie te walki 27-latek kończył w parterze, przez co zyskał sobie sławę niezwykle niebezpiecznego grapplera.

W głównych starciach gali KSW 43 zobaczymy młodych i perspektywicznych zawodników trzech kategorii wagowych. Damian Janikowski po odprawieniu dwóch rywali przed czasem stanie naprzeciw byłego mistrza BAMMA i EFC, Yannicka Bahatiego, a Michał Andryszak zawalczy o pas kategorii ciężkiej z czołowym fighterem z Wielkiej Brytanii, Philipem De Friesem. W pojedynku o tytuł mistrza w dywizji półśredniej do pierwszej obrony pasa stanie chorwacki „Robocop”, Roberto Soldić, a jego przeciwnikiem będzie podwójny mistrz EFC, Dricus du Plessis. Były mistrz Artur Sowiński podejmie z kolei fenomenalnego Francuza, Salahdine’a Parnasse. Znany z pojedynków z Mateuszem Gamrotem zadziorny Irlandczyk, Norman Parke zmierzy się z weteranem, Łukaszem Chlewickim. Wrocławianin, Michał Michalski zadebiutuje w KSW przed własną publicznością w walce z bardzo groźnym Davidem Zawadą.

Comments are closed.