Wiemy z kim zmierzą się Polscy zawodnicy wagi ciężkiej na Narodowej Gali Boksu

Wiemy z kim zmierzą się Polscy zawodnicy wagi ciężkiej na Narodowej Gali Boksu

Dzisiaj (27/03/18) odbyła się kolejna konferencja przed Narodową Galą Boksu, która ma odbyć się 25 maja na Stadionie PGE Narodowym.

Poznaliśmy nazwiska przeciwników trzech przedstawicieli naszego kraju w kategorii ciężkiej.

Artur Szpilka, który powraca po porażce z Adamem Kownackim, w Warszawie skrzyżuje rękawice z Dominic Guinn. Amerykanin również powraca po porażce, którą poniósł z Hughie Fury w marcu 2016 roku.

Kolejny polski zawodnik, Izu Ugonoh podczas Narodowej Gali Boksu stanie naprzeciw Freda Kassi‚ego. Ugonoh w ostatniej walce w lutym 2017 roku uległ Dominicowi Breazeale‚mu jednak pomimo porażki otrzymał wiele pozytywnych opinie odnośnie swojej postawy w tej walce. Kassi polskiej publiczności na pewno jest znany z ostatniego swojego pojedynku, w którym zmierzył się z Tomaszem Adamkiem. Amerykaninowi nie wiodło się w ostatnim czasie i w ringu nie odniósł zwycięstwa od 2014 roku, a stoczył w tym czasie 6 walk. Może się wydawać że jest to dobry rywal dla Ugonoha na odbudowanie po porażce z zeszłego roku.

Natomiast Mariusz Wach w ringu zmierzy się Ericiem Molina. Wach wraca po porażce z listopada 2017 roku. W Stanach uległ on wtedy Amerykaninowi Jarrellowi Millerowi przez techniczny nokaut w 9. rundzie. Eric Molina w ostatnich dwóch latach stoczył cztery walki w których dwa razy wygrywał i dwa razy przegrywał. Należy jednak zaznaczyć, że Amerykanin przegrał z naprawdę dobrymi zawodnikami. W 2016 roku uległ on Anhtonemu Joshule, a w listopadzie zeszłego roku przegrał z Dominiciem Breazeale. Zwycięstwa w ostatnich dwóch latach odnosił nad Tomaszem Adamkiem – w 2016 roku, oraz Jamalem Woodsem we wrześniu 2017 roku.

Narodowa Gala Boksu odbędzie się 25 maja w Warszawie.

Comments are closed.