„Gedeończyk” Vice Mistrzem Świata w K1!

„Gedeończyk” Vice Mistrzem Świata w K1!

Kacper Znajewski jako jedyny płocczanin zasilił szeregi, polskiej kadry ISKA, na Mistrzostwach Świata Iska 2018 na Ukrainie. Mistrzostwa odbywały się od 1 do 6 maja w Kijowie w stylach walki Muay Thai, K1, Full, Light i Semi-kontakt. Kadrę polskich zawodników prowadził Tomasz „Maku” Makowski, a jednym z gości honorowych, jak i osób wspierających oraz dekorujących medalistów MŚ ISKA był Mistrz Świata w boksie, oraz były Mistrz świata federacji Iska Witalij Kliczko.

Dziewięciu polskich kadrowiczów zdobyło w sumie 10 medali (3 złote, 5 srebrnych oraz 2 brązowe) w różnych kategoriach. Pośród tego doborowego towarzystwa znalazł się również młody wojownik Kacper Znajewski. 16-letni zawodnik klubu Gedeon Płock po pokonaniu zawodnika z Ukrainy, w walce finałowej zmierzył się z reprezentantem Niemiec. Po ciężkiej walce płocczanin uległ i ostatecznie na Ukrainie wywalczył srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Świata ISKA 2018 w formule K-1 w wadzie 75kg. Jest to wielki sukces dla Kacpra Znajewskiego, jak i prestiż dla miasta Płock i klubu, w którym zawodnik zaczął swoją przygodę ze sportami walki. Na co dzień Kacper trenuje w UKS GEDEON Płock pod okiem wielokrotnie utytułowanego zawodnika i trenera Piotra Woźnickiego.

Znajewski swoją przygodę z Muay Thai rozpoczął w 2014 roku. Już po 1,5 roku intensywnych treningów wystartował w Mistrzostwach Polski Dzieci i Kadetów w Żarach, potem wielokrotnie wychodził na ring na Mistrzostwach w Kaliszu, Kielcach, a także brał udział w wielu turniejach w różnych formułach, aby zdobywać doświadczenie ringowe i nierzadko tytuły, m.in.; Mistrzostwo Płocka w Boksie Olimpijskim 2018 roku.

Kacper jest niezwykle zmotywowanym i ambitnym wojownikiem, a przy tym fajnym i inteligentnym chłopakiem. Takie zacięcie, umiejętność szybkiego i reaktywnego myślenia powoduje szybki przyrost umiejętności i techniki walki, potem siła i charakter – ocenia trener Gedeon’a Piotr Woźnicki – myślę, że to dopiero początek jego drogi, a w klubie i u mnie zawsze znajdzie wsparcie i możliwości rozwoju.

Kacper Znajewski od zawsze chciał trenować sporty walk i tak trafił do UKS Gedeon i tam zaczął realizować swoje marzenia i jak widać szybkim krokiem prze do przodu. Zdobyty tytuł tylko wzmaga jego apetyt i już szuka możliwości kolejnych walk i startów w turniejach.

Motywację i umiejętności ten młody zawodnik już posiada, więc jedyne, co potrzeba do dalszego rozwoju kariery to oczywiście wsparcie finansowe i sponsoring zarówno na zakup sprzętu, jak i finansowanie turniejowe – wspomina trener Woźnicki – Tu zwracamy się do firm prywatnych, instytucji wsparcia inicjatyw sportowych i miasta Płock. Warto zainwestować w tego zawodnika i taką formę promocji i reklamy dla rozpropagowania marki oraz firmy czy instytucji jako mecenasa sportów walki na fali wzrastającej popularności tego rodzaju sportu.

Kacper jako uczeń ostatniej klasy Gimnazjum nr 8 w Płocku dalszą naukę zamierza kontynuować również w mieście Płock, szukając jednocześnie możliwości dalszego rozwoju sportowego, by z czasem przejść na zawodowstwo.

Obecnie wspólnymi treningami, wsparciem oraz super atmosferą klubową niezmiennie cieszą się wszyscy trenujący w UKS GEDEON Płock, który zaprasza do dołączenia do teamu, gdyż nabór trwa cały rok bez żadnych ograniczeń. Informację o klubie, wydarzeniach i relacje o codziennych zmaganiach trenujących można znaleźć w mediach społecznościowych Facebook.

Kontakt: gedeonmuaythai@op.pl

MK

Comments are closed.